X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Hołdys - muzyk utalentowany i nieprzewidywalny

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 14:14
Dawny lider zespołu Perfect to jedna z najbarwniejszych postaci polskiej popkultury. - Bardzo wrażliwy, niewątpliwie utalentowany, jest czasem zupełnie nieprzewidywalny. Podejmuje decyzje nie bacząc na konsekwencje i odważnie wygłasza swoje poglądy - mówił w Trójce Wojciech Włodarczyk.
Audio
  • Wojciech Włodarczyk o karierze Zbigniewa Hołdysa (Muzyczny Przewodnik Trójki)
Zbigniew Hołdys w Trójce
Zbigniew Hołdys w TrójceFoto: Dariusz Kawka

Zbigniew Hołdys był bohaterem kolejnego odcinka cyklu "Muzyczny Przewodnik Trójki". - Kiedy napisałem tekst piosenki "Nasza muzyka wzbudza strach", na słowo "milicja " publiczność dostawał apopleksji, mieszaniny euforii, pogardy i nienawiści, bo milicja była wtedy synonimem komunizmu. Niewiele trzeba było, żeby stać się opozycyjnym, walczącym człowiekiem, bo naród na to czekał - wspominał okres grania z Perfectem Zbigniew Hołdys.

Zbigniew Hołdys o kultowym albumie "Perfect">>>

"Perfect" - reedycja płyty będącej głosem pokolenia >>>

Płytę "Perfect" kupić można w internetowym sklepie Polskiego Radia>>>

Urodzony w Lublinie muzyk związał się jednak z Warszawą. Jako 16-latek założył z przyjaciółmi zespół "Kwiaty Warszawy". Grupa przestała istnieć po tym, jak podczas koncertu zaprosiła na scenę… całą publiczność. Tuż przed maturą Hołdys rezygnował z nauki i poszedł do pracy.

Jak udało mu się dotrzeć na sam szczyt muzycznej sceny i jak powstał zespół Perfect? Między innymi o tym usłyszeć można w nagraniu audycji. Zapraszamy.

Muzyczny Przewodnik Trójki  powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Audycję przygotował Wojciech Włodarczyk.

(ei/mp)

Czytaj także

Zbigniew Hołdys o kultowym albumie "Perfect"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2013 14:17
- Do pewnego momentu w życiu byłem przekonany, że wystarczy talent, dziś jestem przekonany, że decyduje talent, ale on nie wystarczy. Potrzeba też tytanicznej pracy – mówi gość Marka Niedźwieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohaterka piosenki "Nie płacz Ewka": przez myśl mi nie przeszło, że to o mnie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 07:19
– To najpiękniejsza rzecz, jaka przytrafiła mi się w życiu – mówi bohaterka piosenki "Nie płacz Ewka” o związku ze Zbigniewem Hołdysem.
rozwiń zwiń