Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 15:12
- W Los Angeles mogę podłączyć się do magii wiszącej powietrzu. Ludzie wierzą, że mogą spełnić tu swoje marzenia. Nieważne, czy tak dzieje się naprawdę, sama idea jest bardzo interesująca - mówi Anthony Kiedis.
Audio
  • Anthony Kiedis o Los Angeles: uwielbiam to miasto (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth / mat. prasowe

W Los Angeles Red Hot Chili Peppers nagrali jeden ze swoich największych hitów - utwór "Give It Away". To pierwszy singiel z przełomowego albumu "Blood Sugar Sex Magik". Początkowo piosenka została odrzucona przez stacje radiowe, jednak z czasem stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych w dorobku RHCP, otrzymując w 1993 roku nagrodę Grammy. Na koncertach zespół zagrał ją ponad 700 razy - więcej niż jakikolwiek inny utwór.

Zespół Red Hot Chili Peppers jest kolejnym już bohaterem wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki". Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd jak Johnny Cash, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Doors, Sting, Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix, R.E.M., Elvis Presley, Prince, Michael Jackson, Nirvana, Foo Fighters, Frank Zappa, Kate Bush, Pearl Jam czy Bruce Springsteen.

Porannego pasma "Zapraszamy do Trójki" można słuchać od poniedziałku do soboty między 6.00 a 9.00.

(mk)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Red Hot Chili Peppers

Czytaj także

Red Hot Chili Peppers i Piotr Metz o poranku w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 08:52
Zespół z Kalifornii jest bohaterem nowego cyklu muzycznego autorstwa Piotra Metza. Na spotkania z autorami takich przebojów jak "Californication", "Under The Bridge", "Scar Tissue" czy "Otherside" zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.
rozwiń zwiń