Bezkrólewie. Pięć lat temu zmarł Michael Jackson

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2014 12:19
Fani piosenkarza oddadzą dziś hołd Królowi Popu, składając kwiaty na jego grobie i słuchając jego muzyki. Specjaliści od show-biznesu podkreślają, że Michael Jackson jest w tej chwili najbardziej dochodowym nieżyjącym artystą, który - póki co - nie doczekał się godnego następcy.
5 marca 2009. Michael Jackson podczas konferencji prasowej w londyńskiej O2 Arena
5 marca 2009. Michael Jackson podczas konferencji prasowej w londyńskiej O2 ArenaFoto: PAP/EPA/STR

Ta wiadomości wstrząsnęła światem. 25 czerwca 2009 roku w przededniu wielkiego powrotu na scenę zmarł słynny piosenkarz Michael Jackson. Miał 50 lat. Pozostawił trójkę dzieci. Przyczyną śmierci było przedawkowanie silnego środka nasennego.

Cykl Piotra Metza poświęcony Michaelowi Jacksonowi >>>

Jackson został pochowany na cmentarzu Forest Lawn na przedmieściach Los Angeles. To właśnie tam jego fani będą dziś składać kwiaty, maskotki i kartki ze wspomnieniami. Czuwanie przy świecach zorganizowano także w hollywoodzkiej Alei Sław.

Foto:
Foto: PAP/EPA/BRANIMIR KVARTUC
Michael Jackson w serwisie Polskiego Radia >>>

Na początku lat 80. Michael Jackson był najlepiej sprzedającym się artystą świata. Jego płyta "Thriller" biła rekordy sprzedaży. Później popadł w długi, między innymi z powodu oskarżeń o molestowanie seksualne nieletnich.

Piosenki Michaela Jacksona na Liście Przebojów Trójki >>>

Muzyka Jacksona nadal jest obecna. Niedawno ukazała się jego druga pośmiertna płyta "Xscape". W Las Vegas odbył się też koncert, na którym wystąpił hologram Jacksona. Po śmierci Króla Popu jego muzyka i wizerunek przyniosły spadkobiercom dochody w wysokości 700 milionów dolarów.

(IAR/mk)

Czytaj także

Michael Jackson: inspirator wielogatunkowy

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 13:29
Pop, rock, jazz. Grunge, bossa nova, rockabilly. Utwory Michaela Jacksona sprawdzają się w rożnych stylistykach. Żeby pokazać to bogactwo, wybraliśmy po dwie wersje pięciu piosenek Króla Popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 faktów z życia Michaela Jacksona

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 07:48
Co łączy Michaela Jacksona z Beatlesami? Kim była pierwsza dziewczyna Króla Popu? Kto nakręcił teledysk do piosenki "Bad"? Jeśli chcecie uchodzić za prawdziwych fanów Michaela Jacksona, przeczytajcie poniższe kompendium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Jackson a sprawa polska

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 12:58
Król Popu był 7 dzieckiem państwa Jacksonów, jego imię oraz nazwisko składa się z 7 liter, pogrzeb artysty odbył się 7 lipca – dokładnie 7 lat po tym, jak podpisał swój testament. My poniżej przedstawiamy 7 wydarzeń łączących Michaela Jacksona z Polską.
rozwiń zwiń