Open'er Festival 2014. Metronomy: udało nam się zrobić karierę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:16
- Jestem w takim miejscu, że gdybyśmy musieli to wszystko skończyć i przestałbym być muzykiem, to nie musiałbym iść do pracy w pubie, jak moi koledzy ze szkoły - mówi w "Programie alternatywnym" lider Metronomy Joseph Mount. Grupa występuje na Open'er Festival 2104.
Audio
  • Open'er Festival 2014. Metronomy: Udało nam się zrobić karierę (Program alternatywny/Trójka)
  • Mikołaj Ziółkowski opowiada o przygotowaniach największych gwiazd do występu na festiwalu (Program alternatywny/Trójka)
Metronomy
MetronomyFoto: mat. promocyjne

- Ostatnim razem, gdy występowaliśmy w Warszawie, kilkuletnie dzieci na ramionach swoich tatusiów przyglądały się naszemu koncertowi. To świadczy, że publiczność, która słucha Metronomy, dojrzewa - mówi gość Agnieszki Szydłowskiej.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
Wspomina, że były koncerty, na których publiczność tworzyli głównie nastolatkowie. - Ci ludzie mają teraz ponad dwadzieścia lat. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, że dojrzewają razem z nami. Czuję coś na kształt odpowiedzialności, żeby nie obniżać lotu zespołu, by nie stawiać w trudnej sytuacji tych, którzy słuchali nas wcześniej - opowiada Joseph Mount.

Czy Metronomy udało się zrobić karierę? - Jestem w takim miejscu, że gdybyśmy musieli to wszystko skończyć i przestałbym być muzykiem, to nie musiałbym iść do pracy w pubie, jak moi koledzy ze szkoły. W tym sensie jestem szczęśliwym człowiekiem i mam wrażenie, że się udało, że zrobiliśmy karierę. To podstawowa różnica między tym, jak czułem się, kiedy zespół zaczynał, a tym, jak jest teraz. Byłem chłopcem, teraz jestem mężczyzną - wyznaje gość "Programu alternatywnego".

W marcu ukazał się czwarty album grupy - "Love Letters". Poprzednia płyta z 2011 roku - "The English Riviera" - przyniosła słońce Zachodniego Wybrzeża USA do Wielkiej Brytanii, zdobywając wiele wyróżnień, w tym nominację do prestiżowej Mercury Prize.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Gościem "Programu alternatywnego" był też Mikołaj Ziółkowski, który opowiedział o przygotowaniach największych gwiazd do występu na festiwalu.

"Program alternatywny" na antenie Trójki w środy i czwartki od godz. 19.00 do 21.00 prowadzi Agnieszka Szydłowska.

(mp/iz)

Zobacz także

Czytaj także

Open'er Festival 2014: Wild Beasts, Banks i Lykke Li

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 19:42
Można powiedzieć: nareszcie jest! Lykke Li zagra na Open'er Festival 2014. W czwartek poznaliśmy też kolejnych dwóch wykonawców: Wild Beasts i Banks.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lykke Li kontra Xxanaxx!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 18:51
Nowa płyta szwedzkiej artystki + utwory z nadchodzącego debiutu polskiego duetu. Karnety na festiwal Open'er 2014 + zaproszenia na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scena pierwszego kontaktu, czyli Oxford Drama na Open'er Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2014 21:15
Oxford Drama to zespół założony na początku 2014 roku we Wrocławiu, w skład którego wchodzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Muzycy wystąpią na Scenie Dworcowej Open'er Festival, czyli na dworcu Gdynia Główna.
rozwiń zwiń