X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień z muzyką francuską w Trójce - pamięci Barbary Podmiotko

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 10:59
W czwartek 4 grudnia w Trójce usłyszymy najlepsze francuskie piosenki - zarówno szlagiery sprzed lat, jak i współczesne przeboje.
Francja, Paryż i muzyka francuska były wielkimi pasjami Barbary Podmiotko
Francja, Paryż i muzyka francuska były wielkimi pasjami Barbary Podmiotko Foto: Glow Images/East News

A wszystko na cześć zmarłej niedawno Barbary Podmiotko - dziennikarki, która przybliżała słuchaczom Programu 3 muzykę znad Sekwany i Loary.

"Pod dachami Paryża" - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

- W czwartek imieniny Barbary, więc gramy po francusku. By uczcić pamięć o naszej niedawno zmarłej koleżance Basi Podmiotko, proponujemy naszym słuchaczom dzień z piosenką francuską. Będzie to czwartek 4 grudnia - mówi Grzegorz Hoffmann, kierownik redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Od rana w Trójce będzie można usłyszeć utwory z różnych dekad i w różnych stylach. - Tego dnia nie może zabraknąć klasyków, takich jak Edith Piaf, Charles Aznavour i Serge Gainsbourg, ale sięgniemy również po piosenki w wykonaniu współczesnych gwiazd, jak np. Zaz, Emily Loizeau, Stromae czy Sebastian Tellier. Takiego dnia jeszcze w Trójce nie było. Zapraszamy do słuchania - zachęca Grzegorz Hoffmann.

Wspominamy Barbarę Podmiotko>>>

Barbara Podmiotko, z Trójką związana od 1977 roku, była autorką wielu programów poświęconych muzyce francuskiej. Od 1983 roku, z kilkuletnią przerwą, prowadziła cenioną audycję "Pod dachami Paryża". W 2012 roku została uhonorowana najważniejszym francuskim cywilnym  odznaczeniem dla obcokrajowców - Orderem Sztuki i Literatury. Zasiadała m.in. w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zmarła 24 października w wieku 69 lat.