Red Hot Chili Peppers gwiazdą Open'er Festival 2016

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 12:03
Amerykański zespół wystąpi w przyszłym roku na gdyńskich Babich Dołach. To już drugi - obok Florence and the Machine - headliner przyszłorocznego festiwalu.
Audio
  • Red Hot Chili Peppers gwiazdą Open'er Festival 2016 (Do południa/Trójka)
Red Hot Chili Peppers
Red Hot Chili PeppersFoto: Ellen von Unwerth/redhotchilipeppers.com

Jedna z najważniejszych i najpopularniejszych grup rockowych po raz pierwszy na Open'erze! Zespół przyjedzie do Polski w ramach promocji swojego najnowszego albumu.

Ten moment wyczekiwany był od dawna. Na 15. edycji Open'era powitamy jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki - kalifornijską formację Red Hot Chili Peppers. Blisko 80 milionów sprzedanych egzemplarzy, kilka płyt i singli, które na zawsze pozostaną w historii muzyki, całkowicie zasłużona obecność w Rock And Roll Hall of Fame, czy wreszcie miks gatunkowy oparty na rockowych riffach i funkowej pulsacji oraz długoletnia współpraca z Rickiem Rubinem, które przyniosły im miliony fanów na całym świecie - oto Red Hot Chili Peppers w telegraficznym skrócie.

Od kilku miesięcy Red Hot Chili Peppers pracują nad nowym albumem.Tym razem producentem ich jedenastego krążka został Danger Mouse, o którym Anthony Kiedis w wywiadzie dla "Billboardu" powiedział, że "jest świetny w wymyślaniu supernowoczesnych pomysłów, ale potrafi także chwycić za gitarę akustyczną i rozebrać utwór do jego akustycznej esencji, która przecież też jest piękna". Pracę nad płytą przerwał wypadek Flea, który był zmuszony odłożyć swój instrument na pół roku. Zespół zapowiada jednak, że nowa płyta na pewno ukaże się w przyszłym roku. Trasa koncertowa, w ramach której zagrają na Open'erze, jest tego potwierdzeniem.

Na antenie Trójki występ grupy w Gdyni zapowiedział Mikołaj Ziółkowski. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku!

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Mikołaj Ziółkowski (szef Alter Art)
Data emisji: 28.10.2015
Godzina emisji: 11.40

mat. promocyjne/mk