Tylko w Trójce! Tomasz Beksiński sfilmowany przez ojca

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 15:50
Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu, który przedstawia legendarnego dziennikarza radiowego Tomasza Beksińskiego w trakcie pracy w studiu Polskiego Radia. Autorem filmu jest jego ojciec - malarz Zdzisław Beksiński.
Tomasz Beksiński w studiu Polskiego Radia (kadr z filmu)
Tomasz Beksiński w studiu Polskiego Radia (kadr z filmu) Foto: Blue Dream Films/Fundacja Beksińskich

Nagranie powstało w studiu Polskiego Radia w Warszawie 1.11.1988 roku. Dziennikarz muzyczny wiele lat związany z Trójką tego dnia podczas swojej audycji zapalił nawet znicze... Wszystko to uwiecznił jego ojciec - znany malarz Zdzisław Beksiński.

Wyjątkowe nagranie jest sekwencją z powstającego filmu dokumentalnego, poświęconego rodzinie Beksińskich. Za udostępnienie materiału dziękujemy Cezaremu Grzesiukowi, Blue Dream Film i Fundacji "Beksiński".

***

30 września na ekrany polskich kin wejdzie "Ostatnia rodzina" - obraz poświęcony Zdzisławowi, Zofii i Tomaszowi Beksińskim oraz tragicznej historii ich rodziny. Patronem medialnym filmu jest Trójka.


Czytaj także

"Ostatnia rodzina" - przekorny film o rodzie Beksińskich

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:20
- To absolutnie wyjątkowy debiut, bardzo dojrzały. Ten film oddemonizowuje historię rodu Beksińskich - mówi o "Ostatniej rodzinie" krytyczka filmowa Małgorzata Sadowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedpremierowy pokaz "Ostatniej rodziny" i dużo "mrocznej" muzyki, czyli wieczór z Beksińskimi w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 16:19
30 września na ekrany polskich kin wejdzie "Ostatnia rodzina" - obraz poświęcony Zdzisławowi, Zofii i Tomaszowi Beksińskim.
rozwiń zwiń