X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Eugeniusz Rudnik

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 12:54
W wieku 84 lat zmarł legendarny kompozytor muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, współtwórca Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.
Eugeniusz Rudnik, Warszawa , 23.11.2013
Eugeniusz Rudnik, Warszawa , 23.11.2013 Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Eugeniusz Rudnik rozpoczął pracę w Polskim Radiu w 1955 roku, trzy lata później został zatrudniony w słynnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia.

Królestwo dźwięku przekute na obrazy. Eugeniusz Rudnik i magia radia >>>

Był jednym z pierwszych w Polsce realizatorów muzyki elektroakustycznej i współtwórcą tzw. polskiej szkoły muzyki elektroakustycznej, autorem innowacyjnych rozwiązań przestrzennej projekcji dźwięku. Swą pracą zdefiniował i uprawomocnił rolę realizatora dźwięku jako współtwórcy muzycznego dzieła elektroakustycznego.

Muzyka elektroniczna w Polskim Radiu, czyli emocje i żyłka poszukiwacza >>>

Zrealizował dziesiątki dzieł m.in. Andrzeja Dobrowolskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Bogusława Schaeffera. Jako kompozytor stworzył około 95 utworów, m.in. w studiach elektronicznych w Warszawie, Sztokholmie, Kolonii, Paryżu, Brukseli, Gandawie. Były one prezentowane na antenach radiofonii całej Europy i wielu krajów świata, a także na festiwalach w kraju i poza granicami Polski. Za swoją twórczość i działalność był wielokrotnie nagradzany, w 2000 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tym żyło radio - wielkie głosy: Eugeniusz Rudnik >>>

(Wikipedia/mk)