Organek. Surowy rock na Trójkowej scenie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 11:45
20 lutego w studiu im. A. Osieckiej zaprezentował się - w ramach specjalnego wydania muzycznej audycji "Aksamit" Anny Gacek - zespół Organek pod wodzą jej charyzmatycznego lidera, kompozytora, wokalisty i gitarzysty w jednej osobie - Tomasza Organka.
Audio
  • Organek w Trójce. Koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Aksamit/Trójka)

To jeden z ulubieńców słuchaczy Trójki. Całkiem niedawno muzyk, który poważną karierę rozpoczął z grupą Sofa, a kilka lat temu zdecydował się na stworzenie autorskiego zespołu, wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej podczas specjalnego wydania audycji "Offensywa de Luxe" Piotra Stelmacha. I odebrał symboliczną nagrodę - Szczotę za 2016 rok. A także zaprezentował kilka piosenek swojej grupy, w tym hit "Mississippi w ogniu", która zajmuje aktualnie trzecie miejsce na "Liście Przebojów Programu 3" (sześć razy była na szczycie zestawienia).

Utwór ten promuje drugi album Organka "Czarna Madonna" (2016), z którego utwory złożyły się na koncert w Trójce. Oczywiście nie zabrakło też przebojów "O! Matko" czy tytułowego nagrania z debiutanckiego krążka artysty, czyli krążka "Głupi".

Warto przypomnieć, że Organek jest laureatem muzycznej nagrody Mateusz Trójki 2014 za "odważny i oryginalny powiew rock'n'rolla w muzyce rozrywkowej na płycie 'Głupi' oraz przypomnienie istoty bezpośredniego i bardzo osobistego kontaktu z publicznością podczas koncertów zorganizowanych w małych miejscowościach na Podlasiu, latem 2014 roku".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania koncertu!