X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspominamy Wojciecha Młynarskiego. "Kończy się epoka"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 07:56
- To jest sytuacja, w której bez żadnej przesady można użyć tego sformułowania, że skończyła się pewna epoka. Z Wojciechem Młynarskim kończy się kilka epok polskiej piosenki - powiedział w audycji specjalnej Artur Andrus.
Audio
  • Audycja specjalna poświęcona Wojciechowi Młynarskiemu (Trójka)
  • Wojciech Zimiński o Wojciechu Młynarskim (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Młynarski był autorem ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek lirycznych, ballad, obrazków obyczajowych, piosenek szlagwortowych i songów politycznych, który od blisko 50 lat miał swoją wierną publiczność.
Młynarski był autorem ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek lirycznych, ballad, "obrazków obyczajowych", piosenek "szlagwortowych" i songów politycznych, który od blisko 50 lat miał swoją wierną publiczność.Foto: J. Konecki/ PR

Nie żyje Wojciech Młynarski, bard, poeta, artysta kabaretowy; 26 marca skończyłby 76 lat. Był autorem piosenek i librett, piosenkarzem, kompozytorem, ale też dramaturgiem, scenarzystą i reżyserem teatralnym. Artysta zmarł w środę wieczorem, po długiej chorobie.

"Jego piosenki uczyły żyć". Odszedł wybitny poeta i satyryk. Wojciech Młynarski nie żyje>>>

- Co można w takiej sytuacji powiedzieć? Ja pomyślałem, że może bardziej wypadałoby posłuchać. Posłuchać Wojciecha Młynarskiego i po raz kolejny przypomnieć sobie jego teksty - powiedział Artur Andrus.

W audycji specjalnej posłuchaliśmy wielu utworów autorstwa Młynarskiego. Samego twórcę wspominali i mówili o nim także Magda Umer, Wiktor Zborowski, Andrzej Poniedzielski, Stanisława Celińska oraz słuchacze Trójki.

Benefis Wojciecha Młynarskiego w Trójce (WIDEO)>>>

Wojciech Młynarski otworzył plac Radiowej Trójki w Sopocie>>>

Wojciech Młynarski - serwis specjalny Polskiego Radia>>>

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Artur Andrus
Data audycji: 15.03.2017
Godzina audycji: 22.05

ei/mg

Czytaj także

"Jego piosenki uczyły żyć". Odszedł wybitny poeta i satyryk. Wojciech Młynarski nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 23:00
Zmarł Wojciech Młynarski. Autor tekstów piosenek i librett, poeta, wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, miał 75 lat.
rozwiń zwiń