Joep Beving melancholijnie i poruszająco w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 22:00
Nazywany "łagodnym olbrzymem o delikatnym dotyku" (mierzący ponad 2 metry wzrostu) holenderski pianista i kompozytor zaliczany jest do grona muzyków neo-klasycznych.
Audio
  • Koncert Joepa Bevinga w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Trójka)

Koncert Joepa Bevinga w studiu im. Agnieszki Osieckiej został zarejestrowany 12 września. Nagranie występu wyemitowaliśmy w audycji "Lista osobista" 23 września o godzinie 21.05.

Jego kompozycje, zawarte na dwóch wydanych do tej pory albumach ("Prehension" i "Solipsism") to introspektywne, melancholijne utwory, poruszające filozoficzne tematy, z którymi identyfikuje się kompozytor.

– Nazywam to "prostą muzyką wyrażającą skomplikowane emocje" – mówi Joep Beving. – Świat stał się bardzo nerwowy, a ja odczuwam głęboką potrzebę łączenia się z ludźmi na tym podstawowym, ludzkim poziomie. Muzyka to język uniwersalny, posiada moc jednoczenia.

Czytaj także

Tubis Trio i "The Truth" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 20:00
Tubis Trio to polskie trio jazzowe, które od 2008 tworzą Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan. Na koncercie w Trójce zespół zaprezentował utwory z nowej płyty, która nosi tytuł "The Truth".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dom La Nena na Trójkowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 15:00
Na antenie Trójki i scenie studia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła brazylijska artystka Dom La Nena, która zaprezentowała na żywo materiał z albumów "Ela" i "Soyo".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fink i "Resurgam" w Trójkowym studiu

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 22:00
W piątek Fink zaśpiewał w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Nagranie tego koncertu zaprezentowaliśmy w sobotę w audycji "Lista osobista".
rozwiń zwiń