Mietek Szcześniak promuje "Nierównych"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 20:00
"Nierówni" to najnowsza płyta Mietka Szcześniaka, zawierająca 11 wierszy ks. Twardowskiego, do których artysta skomponował muzykę.
Audio

Nagranie koncertu Mietka Szcześniaka odbyło się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w poniedziałek 20 listopada o godz. 19.00. Transmitowaliśmy je na antenie Trójki w niedzielę 26 listopada o godz. 19.05.

Płyta "Nierówni" prezentuje utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. Jej powstanie było marzeniem Mietka od wielu lat. Zamierzenie artysty było proste: podzielić się wierszami ks. Twardowskiego.

Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora – ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossa novy, samby, chorinjo, sao.

Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę – została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na niej instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki oraz kwartet smyczkowy.

Premiera albumu "Nierówni", który ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia, w połowie listopada br.

Podczas koncertu na scenie pojawili się:

Mietek Szcześniak – śpiew
Paulinho Garcia – gitara, śpiew
Marcin Pospieszalski – bas, śpiew
Krzysztof Herdzin – fortepian
Maks Grzesiak – I skrzypce
Katarzyna Boniecka – II skrzypce
Aleksandra Demowska-Madejska – altówka
Małgorzata Duź – wiolonczela
Paweł Dobrowolski – perkusjonalia
Thomas Sanchez – perkusjonalia

(mat. promocyjne)