X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Mączyński i jego "pelikanowa" muzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 04:00
W nocy z piątku na sobotę na antenie Trójki wybrzmiała muzyka z debiutanckiej płyty Jerry & The Pelican System wydanej w serii "Polish Jazz". Lider zespołu, Jerzy Mączyński, opowiedział o powstawaniu albumu, swoich podróżach i nauce w Berklee College Of Music.
Audio
  • Jerzy Mączyński w rozmowie z Olą Budką (Trójka)
Jerzy Mączyński
Jerzy MączyńskiFoto: Ola Bodnaruś

Okładka płyty Jerry & The Pelican System wydanej w serii "Polish Jazz" Okładka płyty Jerry & The Pelican System wydanej w serii "Polish Jazz"

Jerzy Mączyński to drugi Polak po Piotrze Orzechowskim, który ukończył Berklee College Of Music. W roku zdobycia dyplomu tej renomowanej uczelni wydał swój debiutancki album w serii "Polish Jazz". Album wielobarwny, którego nie można zaszufladkować.

Projekt "Pelican" od początku zakładał poszukiwania wśród muzyków młodego pokolenia. Mączyński zaprosił więc do składu ludzi w swoim wieku, kumpli, których spotkał na swojej drodze podczas nauki czy wspólnego jamowania. Zespół stworzyli: perkusistka Wiktoria Jakubowska, trębacz Marcin Elszkowski, pianista Marcel Baliński, kontrabasista Franciszek Pospieszalski oraz oczywiście saksofonista Jerzy Mączyński. Do składu gościnnie dołączyła hinduska skrzypaczka Apoorva Krishna, z którą Jerry podjął współpracę podczas studiów w Berklee.

Ponadto w audycji inni młodzi artyści. Z wyjątkami, bo w muzyce wiek nie ma znaczenia. Zabrzmi jazz, sporo muzyki elektronicznej, choć nie uciekniemy od gitar, bo na playliście znalazł się także nowy album The Black Keys. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczna
Autor: Ola Budka
Data emisji: 21.07.2019
Godzina emisji: 1.00

Zobacz więcej na temat: Trójka Jazz