Smolik i Kev Fox – koncert dwóch indywidualności na scenie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 06:00
Smolika i Keva Foxa połączyła niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Ich wspólny występ odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej 8 maja o godz. 20.05. Nagranie z koncertu przypomnieliśmy 30 marca o godz. 5.00.
Audio
  • Duet Smolik / Kev Fox na żywo w studiu im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
Od lewej: Aleksander Orłowski, Kev Fox i Smolik
Od lewej: Aleksander Orłowski, Kev Fox i SmolikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Duet poznał się na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknął się na kilka dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym. W efekcie powstał utwór "L.O.O.T.", który znalazł się na "4" Smolika.

Postać Keva Foxa jest wciąż otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość, z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, że Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu "L.O.O.T." tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym.

Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy obu panów. Powstały materiał to misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal Keva przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu różnorodnych instrumentów, za które odpowiada Andrzej Smolik.

Muzycy w Trójce wystąpili w składzie:

  • Andrzej Smolik – instr kalwiszowe, moog, steelguitar
  • Kev Fox – gitary, głos
  • Aleksander Orłowski – perkusja
  • Katarzyna Kurzawska – głos (gościnnie)

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: Trójka Andrzej Smolik koncert

Czytaj także

Warren Haynes na Trójkowej scenie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 23:00
Zapraszamy do obejrzenia koncertu amerykańskiego muzyka rockowego i bluesowego, który znakomicie rozbawił publiczność zgromadzoną w studiu Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: nowe piosenki powoli lęgną mi się w głowie

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:17
- Ostatnia płyta Strachów wyszła w lutym 2013 roku. Mniej więcej od miesiąca ludzie pytają mnie o nowe piosenki. Wcześniej tego tematu nie było, nie czułem więc żadnej presji, żeby zabrać się do pracy - mówi muzyk.
rozwiń zwiń