"Pieśni wielkopostne" w wykonaniu Katarzyny Warno

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 06:00
10 kwietnia 2020 roku przypomnieliśmy nagranie występu, jaki odbył się w Trójkowym studiu koncertowym 23 marca 2002 roku.
Audio
  • Katarzyna Warno i "Pieśni wielkopostne" (Koncert/Trójka)
Zdjęcie z koncertu Katarzyny Warno i zespołu w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie
Zdjęcie z koncertu Katarzyny Warno i zespołu w kościele oo. Dominikanów na warszawskim SłużewieFoto: Tomasz Kwiręg

Koncert pod hasłem "Popiół i jazz" to jazzowe interpretacje znanych, starodawnych pieśni wielkopostnych, pochodzących głównie z XVI-XVII wieku.

Katarzyna Warno sięgnęła po pieśni wielkopostne w 2002 roku - pierwotnie projekt pomyślany był na głos, kontrabas i trąbkę - później całość wzbogacił Bogdan Hołownia na fortepianie i w ten sposób powstała piękna, harmonijna, ewoluująca co roku całość.

Przez 40 dni w każdym roku to spotkanie muzyczne ożywa i przynosi nowe doznania, nic więc dziwnego, że muzycy wielokrotnie gościli w studiu koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Wyważone dźwięki, będące medytacją połączoną z improwizacją jazzową, to niebanalna uczta dla ucha i ducha - w znakomitej obsadzie muzycznej:

Katarzyna Warno - śpiew,
Bogdan Hołownia - fortepian,
Robert Murakowski - trąbka, flugelhorn,
Wojtek Pulcyn - kontrabas.

W programie m.in. utwory:
Płaczcie Anieli
Ogrodzie Oliwny
Ludu mój ludu
Bolejaca Matka
Odszedł Pasterz od nas
Krzyżu Chrystusa


Zdjęcie z koncertu Katarzyny Warno i zespołu w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, fot. Tomasz Kwiręg Zdjęcie z koncertu Katarzyny Warno i zespołu w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, fot. Tomasz Kwiręg


***

Kasia Warno swoje życie zawodowe dzieli między muzykę a fotografię.

Jest laureatką wielu konkursów muzycznych m.in. Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej w Warszawie, Spotkań Zamkowych w Olsztynie czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Brała udział w licznych projektach, koncertach oraz przedstawieniach teatralno-muzycznych, reżyserowanych m.in. przez Magdę Umer, Jerzego Satanowskiego czy Laco Adamika, u boku takich artystów jak: Ewa Bem, Hanna Banaszak, Stanisław Sojka, Andrzej Poniedzielski i wielu innych.

Mocno inspiruje ją muzyka jazzowa. W swoim repertuarze lubi wracać do zapomnianych polskich utworów sprzed lat i nadawać im nowe oblicze muzyczne - podszyte delikatnie jazzem.

Na co dzień współpracuje ze wspaniałymi muzykami jazzowymi m.in. Wojtkiem Pulcynem, Robertem Murakowskim, Witkiem Wilkiem oraz znakomitym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią.

(mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka