Daria Zawiałow z drugą płytą w Trójce. Przypominamy koncert!

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 20:00
"Helsinki" to tytuł drugiego albumu Darii Zawiałow. Płytę "Helsinki" artystka, zdobywczyni dwóch Fryderyków za Debiut Roku i Album Roku Alternatywa, przedpremierowo promowała na Trójkowej scenie. 
Audio
 • Daria Zawiałow w podróży. Cel? "Helsinki"! (Koncerty w Trójce)

Transmisja koncertu Darii Zawiałow prosto z Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki odbyła się 24 lutego 2019 roku. Nagranie tego koncertu przypomnieliśmy 7 maja 2020 roku.

Na płycie znajdzie się 13 kompozycji, w tym jedna zaśpiewana w języku angielskim. Artystka przygotowała również 3 bonusowe utwory, które pojawią się na wersji Deluxe Edition.

Ze wszystkich miast na świecie wybrała stolicę Finlandii. "Helsinki" to tytuł nowego albumu Darii Zawiałow, z którym artystka wraca po dwóch latach od znakomitego debiutu. Baczne obserwacje rzeczywistości Daria zamyka w trafnych zwrotkach i refrenach, po raz kolejny udowadniając, że możemy nazywać ją nie tylko zjawiskową wokalistką, ale i zdolną autorką. Artystka nie mówi we własnym imieniu – staje się narratorką i oddaje głos stworzonym przez siebie bohaterom. Kiedy trzeba, razem z nimi krzyczy i gani, waha się i szuka odpowiedzi na trudne pytania.

Daria Zawiałow "Helsinki" (fot. mat.promocyjne) Daria Zawiałow "Helsinki" (fot. mat.promocyjne)

Skąd pomysł na tytuł? Helsinki dosłownie stworzyły w mojej głowie obraz własnego świata. Wyobrażam sobie to miasto jako bajkowe, nierzeczywiste i chłodne jak moje piosenki. Jest to dla mnie pewnego rodzaju azyl, odległe miejsce, do którego mogłabym uciec. Położone nad wodą, otoczone jeziorami, mogłoby stanowić dla mnie wspaniałą inspirację do tworzenia i obcowania z naturą. Od zawsze marzyłam żeby się tam wybrać, ale nigdy nie miałam okazji. Być może moja mityczna podróż stanie się realna właśnie teraz po premierze albumu – mówi Daria.

Przy tworzeniu albumu Daria postawiła na pomoc duetu, który wspierał ją na debiutanckim albumie "A kysz!" –współautorami utworów z płyty "Helsinki" są bowiem Michał Kush oraz Piotr "Rubens" Rubik. Muzycznie jest eklektycznie – mocne gitarowe riffy artystka łączy ze splotem elektronicznych brzmień. Serwuje utwory z pazurem, ale też kojące ballady. Piosenek jest trzynaście, na wersji Deluxe Edition szesnaście. Jedną z nich, "Winter Is Coming”, wokalistka śpiewa po angielsku.

Drugi album Darii promuje singiel "Nie dobiję się do Ciebie" wydany 28 września 2018 roku. Klip został już obejrzany ponad milion razy! Zawiałow mówi jasno: "Nie dobiję się do Ciebie" to utwór, który jest wstępem do nowego etapu w moim życiu. Jest dla mnie czymś nowym, ale jednocześnie bardzo moim".

Lista utworów:

 1. Płynne szczęście
 2. Helsinki
 3. Punk fu!
 4. Gdybym miała serce
 5. Szarówka
 6. Winter Is Coming
 7. Hej, hej!
 8. Saloniki
 9. Zbrodnie Ikara
 10. Nie dobiję się do Ciebie
 11. Majami Synek
 12. Wielka płyta
 13. Iskrzę się

Dodatkowe utwory na Deluxe Edition:

14. Kryzys wieku naszego
15. Zimne ognie
16. Freddie

15 marca Daria Zawiałow wyrusza w trasę koncertową, w ramach której będzie promować nowy album. Helsinki Tour wystartują w Toruniu, a zakończy je występ na festiwalu Spring Break

(mat. prasowe/kw) 

Czytaj także

Judith Owen z coverami w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 20:15
W maju tego roku wydała dwunasty longplay zatytułowany "redisCOVERed", zawierający interpretacje utworów z repertuaru m.in. Soundgraden, The Beatles, Eda Sheerana, Justina Timberlake'a i Jonnie Mitchell.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę!

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 18:00
Wojtek Mazolewski Quintet "Komeda" to specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Zalewski w hołdzie Czesławowi Niemenowi

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 21:00
Zwieńczeniem weekendu, podczas którego wspominaliśmy w Trójce autora utworu "Dziwny jest ten świat, był koncert Krzysztofa Zalewskiego z piosenkami z repertuaru Czesława Niemena.
rozwiń zwiń