Dyrektor NCK Rafał Wiśniewski zaprasza do Portu Kultury

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 20:00
– Lubimy wspólne działania, a przede wszystkim dźwięki natury i kultury, które łączą się w ciekawą mozaikę – mówił dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski tuż przed rozpoczęciem pierwszego zn pięciu koncertów w Porcie Kultury. Cykl otworzyła Joanna Longić z projektem Tęskno. Program 3 transmituje koncerty na swojej antenie oraz na FB.
Audio
  • Dźwięki natury i kultury nas Wisłą (Lista osobista/Trójka)
Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał Wiśniewski
Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Rafał WiśniewskiFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

– Narodowe Centrum Kultury we współpracy z radiową Trójką, zaprasza na muzyczne spotkania z niebanalnymi artystami w Porcie Kultury. Przez kolejnych sześć sobotnich wieczorów wodna sceneria będzie naturalnym tłem dla wyjątkowej muzyki, która pobudza wyobraźnię i uwalnia emocje. Mamy nadzieję, że Wisła poniesie te dźwięki z Warszawy aż nad Bałtyk, który powrócił do Polski równo sto lat temu – komentował dyrektor NCK.    

Każdy koncert, który będzie transmitowany na antenie Trójki, poprzedzi rozmowa redaktora Piotra Metza z artystami. Kolejnym, po Joannie Longić, muzykiem, który pojawi się w Porcie Kultury, będzie Tomek Makowiecki, który zaprezentuje swój wydany w 2013 roku album "Moizm".

Na krótki wywiad z Tomkiem Makowieckim i zapraszamy 13 czerwca o godz. 19.30, a na granie na żywo – od godz. 20.05. 

***

Tytuł audycji: Lista osobista
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: dr hab. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)
Data emisji:
 6.06.2020
Godzina emisji: 19.55

mat. prasowe/kr