Arkadiusz "Ras" Sitarz: "Geniusz" to nie hip-hop

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 15:00
– Daleki jestem od sprawdzania opinii w internecie. Nigdy nie działaliśmy w jądrze sceny hip-hopowej, raczej na jej obrzeżach – mówi Arkadiusz "Ras" Sitarz z grupy Rasmentalism.
Rasmentalism
RasmentalismFoto: mat. prasowe/Sony Music Polska

Posłuchaj
48:26 2020_06_27 13_08_14_PR3_Audycja_muzyczna.mp3 Audycja muzyczna Marcina Cichońskiego cz. 1 (Audycja muzyczna/Trójka)

Posłuchaj
48:24 2020_06_27 14_08_00_PR3_Audycja_muzyczna.mp3 Audycja muzyczna Marcina Cichońskiego cz. 2 (Audycja muzyczna/Trójka)

Rasmentalism "Geniusz" Rasmentalism "Geniusz"

Parafrazując klasyka – wszyscy jesteśmy geniuszami. Albo nikt z nas. O tym jest najnowszy album zespołu Rasmentalism o tym przewrotnym tytule. "Geniusz" to zdecydowanie Rasmentalism a.d. 2020 – z jednej strony bardzo hiphopowy z gościnnym udziałem Białasa, a z drugiej Dawid Podsiadło czy Kuba Badach. Ras i Ment XXL przygotowali genialną mieszankę muzyczną.

– Goście, którzy pojawili się na płycie, są wynikiem naszych znajomości i sympatii. Wynika to z pracy w studio, bo to wtedy, gdy czujemy, że zrobiliśmy z piosenką to, co się dało, zastanawiamy się, czy jest ktoś, kto mógłby coś więcej tu dopowiedzieć – zdradza gość Marcina Cichońskiego.

O tej porze roku Rasmentalism zaczynałby właśnie, lub był w trakcie trasy koncertowej. Czy Ras tęskni za występami na żywo?

– Bardzo brakuje mi energii zwrotnej. To największa tęsknota w tym czasie. Lubię siedzieć w domu, ale moja bateria ładuje się dzięki kontaktowi z ludźmi pod sceną. Tego teraz brakuje – wyznaje artysta.

Youtube/Rasmentalism

Premiera "Geniusza" miała miejsce 19 czerwca. 

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczna
Prowadzi: 
Marcin Cichoński
Gość: 
Arkadiusz "Ras" Sitarz (Rasmentalism)
Data emisji: 
27.06.2020
Godzina emisji:
13.08

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Współzałożyciel wytwórni Kayax: chcemy móc grać

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 11:20
– Chcemy wrócić do pracy, zwrócić uwagę na trudną sytuację całej branży i to nie tylko artystów, których znamy i uwielbiamy, tylko całych wielkich rodzin, które przy tych koncertach pracują – mówił Tomasz Tomik Grewiński, manager i współzałożyciel wytwórni Kayax, komentując udział w akcji Otwieramy Koncerty.
rozwiń zwiń