Nie żyje Gienek Loska. Muzyk miał 45 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 11:00
Po długiej chorobie, wieczorem 9 września, zmarł Gienek Loska. Artysta miał 45 lat. Muzyk podczas wizyty u swojej mamy w 2018 roku w Biełooziersku na Białorusi doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Od tego czasu był w poważnym stanie.
Gienek Loska
Gienek LoskaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

"Wczoraj, 9 września 2020 r. w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu" – poinformowała na Facebooku Polska Fundacja Muzyczna (PFM).

W maju 2018 r., podczas odwiedzin matki w Biełooziersku muzyk doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Na Białorusi wokalista przeszedł operację, po której długo leżał w śpiączce. Stan jego zdrowia był na tyle poważny, że uniemożliwiał przetransportowanie go z powrotem do Polski.

Źródło: YouTube/GienekLoskaBandVEVO

"Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów, gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało" – czytamy w oświadczeniu PFM.

Gienek Loska urodził się 8 stycznia 1975 r. w Białooziersku. Był polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i tekściarzem białoruskiego pochodzenia. Mieszkał na stałe w Warszawie.

PFM przypomniała, że przez wiele lat Gienek "był wokalistą legendarnej w kręgach blues–rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty ("Rocktales", "Make up Your Mind" i "Acoustic"), oraz trasy koncertowe po całej Europie".

Muzyk był liderem zespołu Gienek Loska Band, z którym wydał dwie płyty – "Hazardzistę" (2011) i "Dom" (2013).
Miał też na koncie projekty muzyczne zrealizowane z wieloma wybitnymi twórcami, m.in.: Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i wieloma wspaniałymi artystami.

Obok własnych wykonywał utwory Czesława Niemena, Lynard Skynard, Queen i innych kultowych artystów.


Zobacz więcej na temat: Trójka odeszli 2020

Czytaj także

Gienek Loska: wciąż gram na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2014 11:33
Bluesowy artysta rozkochał publiczność w swoim głosie i charakterze. Nic więc dziwnego, że słuchacze Czwórki dopytują, gdzie jest Gienek Loska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gienek Loska miał wylew. Leży w śpiączce

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 07:25
Znany wokalista, zwycięzca talent show "X Factor" Gienek Loska nie wybudził się po operacji. Muzyk doznał rozległego wylewu krwi do mózgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Gienek Loska. Wokalista miał 45 lat

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 12:13
W wieku 45 lat zmarł wokalista Gienek Loska. Muzyk od maja 2018 r. przebywał w śpiączce po wylewie krwi do mózgu. 
rozwiń zwiń