Bruce Springsteen znowu łączy siły z E Street Band. Nowa płyta w październiku!​

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 14:01
"Letter To You" to nowy studyjny album Bruce'a Springsteena z E Street Band. To rockowa płyta napędzona brzmieniem sygnowanym przez uwielbiany przez fanów Bossa zespół. Wszystkie kompozycje zostały zarejestrowane w domowym studiu Bruce'a w New Jersey.
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: mat. prasowe

Sam artysta mówi o płycie tak: "Kocham emocjonalną duszę "Letter To You". Kocham też brzmienie E Street Band grającego na żywo w studiu w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, bez dogrywek. Stworzyliśmy ten album w 5 dni i okazało się to jednym z najlepszych doświadczeń mojego życia" 

"Letter To You" zawiera dziewięć nowych piosenek i trzy nowe nagrania jego legendarnych, ale wcześniej nie wydanych kompozycji z lat 70' – "Janey Needs a Shooter", "If I Was the Priest" i "Song for Orphans". Na albumie poza Brucem Springsteenem usłyszymy takich artystów jak: Roy Bittan, Nils Lofgren, Patti Scialfa, Garry Tallent, Stevie Van Zandt, Max Weinberg, Charlie Giordano i Jake Clemons. Za produkcje odpowiadał Ron Aniello i Bruce, za mix Bob Clearmountain, a za mastering Bob Ludwig. To już 20 album studyjny Springsteena, pierwszy od płyty "High Hopes" z 2014 roku z E Street Band i ich pierwsza współpraca od trasy The River Tour z 2016 roku.

Muzyczna kariera Bruce’a trwa od 40 lat, zaczynając się w 1973 roku płytą "Greeting from Asbury Park, NJ". Artysta zdobył 20 nagród Grammy, Oscara, Tony'ego i został włączony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2016 roku została wydana biografia muzyka o nazwie "Born To Run" i album, który jej towarzyszył, czyli "Chapter and Verse". Parę miesięcy później otrzymał Prezydencki Medal Wolności. Jego niesamowity spektakl "Springsteen on Broadway" był wystawiany ponad 230 razy i doczekał się soundtracku i specjalnej produkcji Netflixa. W 2019 roku wydał pierwszy od pięciu lat studyjny album – "Western Stars", a chwilę później ze swoim wieloletnim współpracownikiem Thomem Zimnym stworzyli specjalny film o tej samej nazwie.

Lista utworów:

 1. One Minute You’re Here
 2. Letter To You
 3. Burnin’ Train
 4. Janey Needs A Shooter
 5. Last Man Standing
 6. The Power Of Prayer
 7. House Of A Thousand Guitars
 8. Rainmaker
 9. If I Was The Priest
 10. Ghosts
 11. Song For Orphans
 12. I'll See You In My Dreams
Zobacz więcej na temat: Trójka