Lider Püdelsów nie żyje. Przegrał walkę z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 12:03
Muzyk, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów Andrzej Bieniasz zmarł w wieku 66 lat. Chorował na rzadki nowotwór, chłoniaka z komórek płaszcza.
Andrzej Pudel Bieniasz w 2005 r.
Andrzej "Pudel" Bieniasz w 2005 r.Foto: PAP/Rafał Nowakowski

Informację o śmierci muzyka podano na oficjalnej stronie zespołu w mediach społecznościowych.

Andrzej Bieniasz - znany także jako Püdel – urodził się 7 marca 1954 r. w Krakowie. W 1985 r. był jednym z założycieli Pudelsów. Jego piosenki pojawiły się w kilku polskich filmach i serialach. Był członkiem Akademii Fonograficznej ZPAV.

Czytaj także:

Zespół zawiesił swoją działalność w związku z chorobą Bieniasza. Mimo przeszczepu szpiku i chemioterapii w listopadzie u muzyka stwierdzono nawrót choroby nowotworowej.

pg

Czytaj także

"Ci odlatują, ci zostają…"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 18:15
Będąc bardzo młodymi, sądziliśmy, że "W żółtych płomieniach liści" to po prostu piosenka o smutnym pożegnaniu małżonków, jak "na rozstań moście", w rozdzierającej serce sambie. O tym, jak bardzo byliśmy naiwni, przypomina nam scena w serialu "Osiecka", w której "przebrany" za agenta Przemek Bluszcz, w kilku słowach, z odpowiednią mimiką, daje do zrozumienia Magdzie Popławskiej, czyli Agnieszce, że on wie(!), o czym jest tekst piosenki. Teraz i my, dojrzawszy, wiemy. Był rok 1968…
rozwiń zwiń