Nagroda Trójki dla najciekawszego debiutanta przyznana! Rozmowa z Bartkiem Deryło

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 16:00
Bartek Deryło, wokalista, autor tekstów, kompozytor i multiinstrumentalista zdobył nagrodę radiowej Trójki, przyznaną najbardziej obiecującemu debiutantowi 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta zaśpiewał tam swój autorski utwór, zatytułowany "Burza". – Festiwal w Opolu od dziecka kreował w moim życiu wizję, do której chciałem dążyć – powiedział laureat w rozmowie z Trójkową reporterką Moniką Suszek.
Bartek Deryło z nagrodą Trójki
Bartek Deryło z nagrodą TrójkiFoto: PR / Trójka

opole 2021 scena 1200.jpg
58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu

Posłuchaj
06:25 [i] 4.09 bartek derylo portal.mp3 "Od dziecka jestem muzyką". Bartek Deryło z nagrodą Trójki dla najciekawszego debiutanta (Trójka)

 

"Jest to utwór o strachu połączonym z wielką radością, o niedowierzaniu, który miesza się ze stresem" – tak piosenkę "Burza" opisuje w mediach społecznościowych sam Bartek Deryło. Niedowierzanie mogło mieszać się ze stresem, gdy dowiedział się, że to właśnie jemu, spośród dziesięciorga wykonawców biorących udział w koncercie "Debiuty", przypadła specjalna nagroda, przyznawana przez radiową Trójkę.

Bartek Deryło i Dyrektor Trójki, Paweł Kwieciński Bartek Deryło i Dyrektor Trójki, Paweł Kwieciński

Stolica polskiej piosenki i artystów

– Serce polskiej piosenki bije teraz w Opolu, ale nas, czyli Trójkę, interesuje to, gdzie to serce będzie we wtorek, środę i następne dni. Bartku, w naszym przekonaniu, ty będziesz jednym z elementów tego serca i właśnie dlatego ta nagroda jest dla Ciebie – powiedział Paweł Kwieciński, dyrektor Programu III Polskiego Radia, wręczając statuetkę młodemu wokaliście.

Paweł Kwieciński wręczył statuetkę Trójki dla najciekawszego debiutanta / Trójka


Muzyczne emocje 

– Czuję się bardzo wyróżniony i czuję dumę, że to właśnie mnie przypada ta nagroda – powiedział sam artysta. – Emocje zawsze są moim priorytetem i tak naprawdę to od nich wszystko się zaczyna: to, że występuję na scenie, piszę i komponuję. Wszystko kręci się wokół emocji i muzyki, która jest dla mnie gigantyczną wartością – mówił.

Bartek Deryło ze statuetką Trójki / Trójka

 

Bartek Deryło 

Bartek Deryło pochodzi z Jelcza, a edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat od gry na skrzypcach. Ukończył Szkołę Muzyczną im. J. Szajny-Lewandowskiej w Oławie, jest studentem Uniwersytetu Zielonogórskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej. W 2019 roku dotarł do półfinału X edycji programu "The Voice Of Poland".

Bartek Deryło - "Burza", źródło: YouTube / Bartek Deryło


Bartek Deryło 1200.jpg
"To dla mnie wielka duma, że mogę tu być". Bartek Deryło nagrodzony przez dziennikarzy Trójki

Czytaj także:


"Debiuty" 

Oprócz nagrody radiowej Trójki podczas koncertu "Debiuty" w Opolu wręczono również nagrodę główną im. Anny Jantar, przyznawaną przez profesjonalne jury. Laureatką słynnej "Karolinki" została Ania Byrcyn. Nagrodę publiczności, która głosowała z pomocą SMS-ów, otrzymał Janek Traczyk.


kc/zch

Czytaj także

Muzyka alternatywna - koncert finałowy 58. KFPP w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 18:01
Poniedziałek był ostatnim dniem 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Finałowy koncert zaplanowano w dwóch częściach: pierwsza z nich to "Alternatywny Rock", a druga - "Muzyka z innej planety". 
rozwiń zwiń