Ania Rusowicz i jej bigbit (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 09:05
Młoda artystka wystąpiła w Trójce z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami. Dzięki Ani Rusowicz bigbit przeżywa w Polsce drugą młodość.
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki Osieckiej
Ania Rusowicz w Muzycznym Studiu PR im. Agnieszki OsieckiejFoto: PR/W. A. Jurzyk

Koncert odbył się 19 lutego 2012 o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki. Powtórkę nadaliśmy w niedzielę 11 sierpnia o godz. 20.05.

Zapraszamy też do wysłuchania rozmowy Ani z Markiem Niedźwieckim>>

W roku 2011 minęła 20. rocznica śmierci legendy bigbitu Ady Rusowicz. Jej córka - Ania podjęła kroki by przypomnieć o mamie i jej twórczości.

Jesienią 2011 roku ukazała się płyta "Mój Big-Bit" składająca się z sześciu największych hitów Ady zaśpiewanych przez córkę oraz sześciu zupełnie nowych, autorskich utworów Ani Rusowicz – a wszystko utrzymane w bigbitowym stylu. Płytę można kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia.

Album Ani Rusowicz "Mój Big-Bit” w ubiegłym roku otrzymał cztery Fryderyki. Wokalistka podkreślała w "Historii pewnej płyty", że tworząc płytę, nie myślała, czy odniesie ona sukces. – Starałam się znaleźć coś dla siebie i tym się kierowałam. Miałam chęć przywrócenia pamięci bigbitu, przywrócenia pamięci mojej matki, która zmarła, gdy miałam 7 lat. Starałam się zainspirować bigbitem, ale stworzyć coś własnego. Wydaje mi się, że się to udało – opowiadała piosenkarka.

W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski. Ania Dąbrowska wzięła gościny udział w nagraniu piosenki "Babskie Gad-Anie".

Ani Rusowicz towarzyszył zespół w składzie: Robert Cichy - gitara, Hubert Gasiul - perkusja, Michał Burzymowski - bas, Michała Sęk - klawisze, Iza Ziółek - wokal

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Ania Rusowicz: Powinnam była urodzić się w latach 60.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:00
Piosenki Ady Rusowicz zyskały nowe życie dzięki jej córce, która właśnie wydała płytę "Mój BIG-BIT". Ania Rusowicz opowiadała o sile genów matki w "Trójkowym wehikule czasu".
rozwiń zwiń