Katie Melua: nie lubię popisywać się głosem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 11:00
- Czasem lubię śpiewać bardzo prosto, zwyczajnie, a orkiestra jest do tego doskonałym podkładem. Orkiestra niesie głos, to piękne i dlatego najnowszą płytę nagrałam właśnie w ten sposób - powiedziała w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
Audio
  • Katie Melua w Trójce - rozmawia Marek Niedźwiecki
Katie Melua w Trójce
Katie Melua w TrójceFoto: fot. PR/W. Kusiński

Artystka, której piosenka "Nine Million Bicycles" zawojowała listy przebojów w całej Europie, gościła dziś w Programie Trzecim Polskiego Radia. 5 marca ukaże się w Polsce jej najnowsza płyta.

- To mój piąty album, ale chciałam, by był swoistym powrotem do korzeni, bardziej naturalny niż poprzednie. Chciałam też orkiestrę uczynić jego ważnym elementem, stąd tytuł "Secret Symphony". Dla mnie to bardzo specjalna płyta - wyjaśniła Katie Melua w "LP Trójce".

/

Urodzoną w Gruzji brytyjską piosenkarkę odkrył kompozytor i producent Mike Batt, który poszukiwał kogoś o wyjątkowym głosie, umiejącego śpiewać jazz i blues w unikatowy sposób. Od 2003 roku, kiedy ukazał się pierwszy album "Call Off the Search" i osiągnął w Anglii status sześciokrotnej platynowej płyty piosenkarka pozostaje jedną z najbardziej kasowych i odnoszących największe sukcesy brytyjskich piosenkarek XXI wieku.

Doceniana jest także w Polsce gdzie - jak sama podkreśla - spotyka się zawsze z fantastycznym przyjęciem.

- Mam już zaplanowane koncerty w Polsce na listopad tego roku. Publiczność tutaj jest tak przyjazna i ciepła, że będę zachwycona mogąc dla Was zaśpiewać utwory z nowej płyty - powiedziała. Niewykluczone, że wcześniej pojawi się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej ...

 

Dlaczego tekst utworu "Nine Million Bicycles" spotkał się z komentarzami naukowców i jak wygląda współpraca wokalistki z Mike'iem Battem dowiesz się słuchając całego dźwięku "Katie Melua w Trójce - rozmawia Marek Niedźwiecki".

6 lutego ukazał się singiel promujący płytę. Utwór "Better Than A Dream", który oddaje doskonale klimat całej płyty, znajduje się w zestawieniu Listy Przebojów Trójki, zapraszamy do głosowania >>

Czytaj także

Album życia Katie Melua

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 07:00
Taki status przynajmniej nadała mu sama wokalistka. Piąta płyta pięknej Gruzinki ukaże się 14 listopada.
rozwiń zwiń