Jessie Ware i grono Polaków na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 20:38
- Dziś głównie zespoły polskie, bo line-up zagraniczny właściwie zamknęliśmy, ale mam jeszcze niespodziankę - Jessie Ware - ogłosił w Trójce Mikołaj Ziółkowski. I to był dopiero początek...
Audio
  • Trójkowe ogłoszenia gwiazd Open'er Festival 2012
Jessie Ware
Jessie WareFoto: fot. facebook.com/jessie-ware/Kevin Morosky

Miało być po polsku, ale nikt nie wykluczał niespodzianek. Kolejną zagraniczną artystką Open'era jest Jessie Ware . Koncertowała u boku Jacka Peñate, nagrywała z SBTRKT i Sapmhą. Cały Londyn żyje jej kolejnymi singlami, a te są wyśmienite. Posłuchajcie choćby "Running" czy "110%" i nie będziecie mieli wątpliwości, dlaczego Jessie ma wsparcie Rinse FM, a na jej debiutancką płytę "Devotion" czeka się z napięciem. Premiera 20 sierpnia!
Czas na Polskę, panie przodem.
Iza Lach, młoda wokalista, kompozytorka i autorka tekstów, opromieniona ubiegłotygodniową wygraną w konkursie zorganizowanym przez Snoop Dogga, zadebiutuje na Tent Stage. 23-letnia artystka przywiezie do Gdyni materiał ze swojego albumu "Krzyk", na którym połączyła przystępność popu z niebanalną produkcją i polskimi tekstami. Podobny zabieg udał się Meli Koteluk na jej debiutanckim albumie pt. "Spadochron". Dream pop w jej wykonaniu, plus wsparcie Nosowskiej to coś, co zwróciło nie tylko naszą uwagę. Mele zobaczymy i usłyszymy w Alter Space.
Line-up Main Stage zamyka w tym roku grupa L.Stadt. Muzycy kilka tygodni temu wrócili ze Stanów Zjednoczonych gdzie nagrywali nowy materiał inspirowany muzyką country. Premierowe kompozycje usłyszmy na Open'erze, ale nie zabraknie także fragmentów "L.Stadt" i "El P".
Premierowy charakter będzie miał również koncert duetu The KDMS. Płyta "Kinky Dramas & Magic Stories” ukazała się w znanej niemieckiej wytwórni Gomma, a remixu singla "Wonderman” dokonali Justus Köhncke i Alexis Taylor z Hot Chip. Kathy Diamond i Max Skiba dadzą publiczności prawdziwe nu-disco!
Kto w ostatnich latach najtrafniej, ale i najzabawniej (jeśli oczywiście akceptuje się ironię) opisywał polską rzeczywistość? Hip hopowy duet Łona i Webber. Samych siebie przeszli na wydanym w ubiegłym roku albumie "Cztery i Pół", który stał się komercyjnym i artystycznym sukcesem. Na World Stage, Łonie i Webberowi będzie towarzyszył zespół The Pimps.
Na Alter Space zaprezentujmy dwa projekty cieszące się uznaniem na świecie. Pierwszym z nich jest Jacaszek, którego elektroakustyczny album "Glimmer" ukazał się w cenionej wytwórni Ghostly International, a sama muzyka, subtelna i pełna niedopowiedzeń, doczekała się recenzji choćby na Pitchforku. Poznański Napszykłat, równie często koncertujący za granicą, co w Polsce trafi na Open'er by pochwalić się swoim albumem "Kultur Shock". Takiego hip hopu w Polsce mamy jak na lekarstwo, dlatego ortodoksyjni fani rapu mogą podczas występu Napszykłat przeżyć szok, nie tylko kulturowy.
Psychocukier i Trupa Trupa zapewnią publiczności Alter Space solidną dawkę rockowej psychodelii, a post-rockowy Coldair zabierze wszystkich chętnych w podróż do miejsca, gdzie partie gitar są wyjątkowo wolne i lubią eteryczne, elektroniczne tło.

 

Open'er Festival 2012 odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Wszystkie dotychczasowe ogłoszenia można znaleźć TU>>