Koncerty pod chmurką, czyli kto zmókł na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2012 15:27
Błoto i kalosze już na stałe wpisały się w scenerię gdyńskiego festiwalu. Członkowie L.Stadt i Cool Kids Of Death mają szczególne pogodowe doświadczenia z tegorocznej edycji.
Audio
Chmura nadciągająca nad openerowe pole
Chmura nadciągająca nad open'erowe pole Foto: fot. PR/M. Nogaś

W trakcie festiwalowych relacji z Gdyni nie raz mogliśmy na antenie Trójki słyszeć dźwięk padającego deszczu, chlapiącego błota, a nawet ... grzmotów! Publiczność festiwalowa doskonale sobie radzi z chmurną pogodą dzięki kaloszom i pelerynom, ale artystom nie udaje się uniknąć obaw, szczególnie o frekwencję podczas koncertów. 

- To było bardzo miłe, że ludzie się nie rozeszli, gdy zaczęło padać, wręcz przeciwnie - już w prawdziwych strugach deszczu prosili o bis - mówił z radością Krzysiek Ostrowski po koncercie CKOD. Grupa, która wystąpiła ostatniego dnia festiwalu na Scenie Głownej zaprezentowała utwory z ostatniej płyty "Plan ewakuacji". - Stosunkowo mało koncertów graliśmy po jej wydaniu i dopiero teraz te utwory zaczynają działać na żywo - mówił wśród strug deszczu.

Dzień wcześniej Scenę Główną otworzył występ grupy L.Stadt. Ich repertuar doskonale pasował do aury panującej na i nad lotniskiem Gdynia- Kosakowo, a szczególnie piosenka "UFO". Podobieństwo tego tytułu do zjawiska atmosferycznego, jakie udało się uwiecznić Michałowi Nogasiowi na zdjęciu powyżej, jest ewidentne. - "UFO" to cover utworu Jima Sullivana, piosenka znajdzie się na naszej najnowszej płycie, która będzie naszym hołdem złożonym amerykańskim - mówi wokalista grupy Łukasz Lach.

Gdzie jeszcze usłyszymy CKOD tego lata? Kiedy ukaże się nowy album L.Stadt? Wysłuchaj rozmów z muzykami. 

 

A wszystkie Trójkowe wywiady i relacje z Open'er Festival 2012 znajdziesz TU>>

Zobacz więcej na temat: Gdynia Open'er Festival 2012

Czytaj także

Bill Laswell i Senser na Nowych Horyzontach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 13:48
Legenda amerykańskiej sceny alternatywnej Bill Laswell oraz grupa rap-metalowa Senser potwierdzili swój udział w tegorocznej imprezie T-Mobile Nowe Horyzonty, która odbędzie się we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy L.Stadt i 63 dni do Nowej Muzyki...

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 16:49
13 dni do Open'era, 42 do Off Festivalu i 63 do Nowej Muzyki. Dzisiaj kolejna odsłona artystów z tego zamykającego sierpień festiwalu! Bardzo się cieszę z koncertu Brygady Kryzys w Gdyni i nowej piosenki L.Stadt na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się dzieje z dziećmi na Open'erze?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 15:00
- Mogę mówić na temat, na którym się nie znam. Albo kazać mojemu córce założyć czapkę, bo jest mi zimno w głowę - mówi 45-letnie dziecko w jednym z namiotów trójmiejskiego Festiwalu. O niezwykłym spektaklu opowiada Agnieszka Obszańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipiński: 30 lat minęło jak jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 13:58
Brygada Kryzys ze swoją "czarną płytą" wystąpiła w ostatnim dniu Open'er Festival na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Tomek Lipiński przed koncertem gościł w trójkowym studiu terenowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy schron Open'era

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 15:29
- W naszym namiocie, na wygodnych krzesłach i pufach mieści się około 400 osób, które w przerwach między koncertami przychodzą oglądać filmy - mówi Artur Liebhart, koordynator Alter Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nosowska: scena jest dla mnie głębszą formą obnażenia niż nagość

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 17:35
- Skrajnie podejrzane wydają mi się osoby, które wychodzą na scenę i się nie boją. Przecież publiczność przecież poświęca czas, często pieniądze, a to jest odpowiedzialność - mówiła artystka po Open'erowym występie.
rozwiń zwiń