X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justice: nie jesteśmy zwolennikami improwizacji

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 17:55
- Każdy nasz utwór jest oddzielną częścią układanki, którą bawimy się na scenie. Tempo i rytm poszczególnych kompozycji muszą współgrać z wizualizacjami tworząc kompletne show. Ale jest też miejsce na spontaniczność - zdradza Xavier de Rosnay.
Audio
Justice, czyli Xavier de Rosnay (L) i Gaspard Aug (P)
Justice, czyli Xavier de Rosnay (L) i Gaspard Augé (P)Foto: fot. Wikimedia Commons/Simon Fernandez/lic. CC 2.0

- Zaczęliśmy tworzyć muzykę w zasadzie bez większego powodu. Mogliśmy razem grać w tenisa lub chodzić do kina, my jednak zaczęłiśmy razem robić dźwięki - mówi Xavier de Rosnay w Trójce.
Jeden z członków duetu Justice przyznaje, że od początku towarzyszyło im sporo szczęścia i przypadek , bo jako młody zespół wcześniej niezorientowany na robienie kariery muzycznej spotkali na swojej drodze człowieka, który zaproponował nam kontrakt ze swoją wytwórnią - Pedro Wintera.

- Nagraliśmy singiel dla Ed Banger Records i wszystko zaczęło dziać się bardzo dynamicznie. W ten sposób zostaliśmy wciągnięci w proces tworzenia, ale przede wszystkim poczuliśmy chęć tworzenia kolejnych kompozycji - wspomina początek kariery Justice.

Jak podkreśla Michał Margański występy Justice owiane są tajemnicą, gdyż - podobnie jak w przypadku Daft Punk - nie wiadomo do końca co jest nagrane, a co miksowane na żywo. - Gdy zaczyna się koncert mamy już wszystko zaplanowane, co jest wynikiem długiego przygotowania. W naszej muzyce potrzebna jest dyscyplina, ale, mimo wizji, zawsze jest miejsce na pewną elastycznosć - zdradza.

Xavier wyraził ogromne zadowolenie z możliwości zagrania przed open'erową publicznością. - Do tej pory najwięcej graliśmy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, czyli miejscach, gdzie sprzedaje się najwięcej naszych płyt. Dochodzimy jednak do przekonania, że jest wiele miejsc, gdzie nie tylko sprzedaż płyt świadczy o rozpoznawalności i sympatii do zespołu. Takim przykładem jest Polska - przyznał.

Dlaczego przyjechali do naszego kraju dopiero w tym roku? Jak powstaje muzyka elektroniczna, czy w przypadku dj-skich setów możliwe jest reagowanie muzyków na zachowanie publiczności.

Czytaj także

Justice na scenie głównej Open'era!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 20:49
Rok 2012 rozpoczynamy z Justice w składzie gwiazd Open'er Festival 2012! Grupa wystąpi w Polsce po raz pierwszy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy występ JUSTICE w Polsce. Musimy to skomentować!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2012 10:34
Grupa pojawi się na Open'er Festival 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival z Trójką

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 09:00
Trójkowa ekipa nadaje z największego festiwalu muzycznego w Polsce!
rozwiń zwiń