X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kraftwerk na Malta Festiwal Poznań 2013!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 09:31
Gwiazdą przyszłorocznej edycji imprezy będzie legenda muzyki elektronicznej. W piątek. 28 czerwca 2013 roku na terenie Starej Gazowni w Poznaniu Kraftwerk zagra swój pierwszy i jedyny koncert 3D w Polsce. Trójka jako pierwsza podała tę informację.
Audio
Niemiecki zespół Kraftwerk, który gra muzykę elektroniczną podczas festiwalu Zurich Openair w Ruemlang w Szwajcarii.
Niemiecki zespół Kraftwerk, który gra muzykę elektroniczną podczas festiwalu Zurich Openair w Ruemlang w Szwajcarii.Foto: EPA/STEFFEN SCHMIDT Dostawca: PAP/EPA.

Założony w 1970 roku przez Ralfa Huttera i Floriana Schneidera- artystów wywodzących się  z niemieckiej sceny muzyki eksperymentalnej nazywanej krautrockiem - Kraftwerk stworzył zupełnie nowy język muzyczny i odegrał fundamentalną rolę, nie tylko w rozwoju muzyki elektronicznej, ale także takich gatunków jak synth pop, elektrofunk, hip hop, techno, i industrial. Albumy "Autobahn" (1974), "Trans-Europe Express" (1977), "The Man-Machine" (1978), "Computer World" (1981), "Tour de France Soundtracks" (2003), czy "Minimum-Maximum" (2005) są konsekwentnym świadectwem nowatorstwa i odwagi zespołu w kreowaniu oryginalnych, przełomowych "obrazów dźwiękowych” i zmieniających zastaną rzeczywistość muzycznych eksperymentów.

Do inspiracji twórczością Kraftwerk przyznają się tak różnorodni muzycy i zespoły, jak David Bowie, Joy Division, New Order, Ultravox, The Human League, Gary Numan, Visage, Depeche Mode, czy Moderat i Aphex Twin. Nie bez powodu "czwórkę z Düsseldorfu" zestawia się często z "czwórką z Liverpoolu".
Maltański koncert grupy nie jest przypadkiem. Twórczość zespołu doskonale wpisuje się bowiem w temat przewodni przyszłorocznego festiwalu, czyli idiom "oh Man, oh machine / człowiek-maszyna". Program idiomu badającego relacje człowiek-maszyna, człowiek-technologia przygotuje jeden z najważniejszych twórców europejskich, działający na pograniczu teatru, performansu i sztuk wizualnych, włoski artysta Romeo Castellucci.
Kraftwerk, który był pionierem w wykorzystywaniu "maszyn" (takich jak syntetyzatory, komputery, czy własnego projektu vocodery) i prorokiem idei transhumanizmu, jest dziś żywą ikoną. Zespół stworzył oryginalny i bardzo charakterystyczny wizerunek sceniczny, a złożone, eksperymentalne projekcje multimedialne, które towarzyszą jego koncertom, stały się równie rozpoznawalne i inspirujące, co ich muzyka.
Poczynając od 2005 roku, kiedy to wystąpili na Biennale Sztuki w Wenecji, regularnie realizują swoje projekty także w kontekście sztuk wizualnych. Ukoronowaniem tego kierunku była tegoroczna retrospektywa ich twórczości w nowojorskim Museum of Modern Art (MoMA), gdzie odbyło się osiem koncertów w 3D, prezentujących materiał dźwiękowy i wizualny ośmiu albumów studyjnych Kraftwerka. Czerwcowy koncert na Malta Festival Poznań 2013 będzie adaptacją tego projektu.

(ed/ mat.promocyjne)