Moderat i Holly Herndon na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2013!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 09:52
Festiwal odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.
Moderat
ModeratFoto: Fot.: mat. organizatora

Moderat wystąpi katowickiej imprezie po raz drugi. Grupy pracującej właśnie nad nowym albumem. Premiera nowej płyty Sashy Ringa, Sebastiana Szarego i Gernota Bronserta przewidziana jest na drugiego sierpnia, tak więc koncert, który odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego, będzie pierwszą i najprawdopodobniej jedyną okazją w tym roku, by poznać na żywo materiał z tego dwupłytowego wydawnictwa, zatytułowanego po prostu "II".


Odpoczynek od elektronicznych eksperymentów zapewni debiutująca na naszym festiwalu Holly Herndon , pochodząca z Berlina artystka, której niesamowity głos i niecodzienne podejście do śpiewania momentalnie zwróciły uwagę światowej krytyki. Jej debiutancki album "Movement" okazał się jednym z najbardziej intrygujących ubiegłorocznych wydarzeń muzycznych, a próby sklasyfikowania jej muzyki, zmusiły recenzentów do sięgnięcia po porównania z klasycznymi nagraniami Björk i Laurie Anderson.
Tauron Nowa Muzyka Najlepszym Małym Festiwalem w Europie!

Wśród pierwszych gwiazd zaproszonych na ósmą edycję Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, znaleźli się JETS, Darling Farah oraz Dawn Day Night.
Impreza odbędzie się w dniach 22 - 25 sierpnia na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Zobacz więcej na temat: Berlin Europa Katowice mali