Open'er Festival 2013: Modest Mouse, Editors, Alt-J oraz...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 09:31
Mikołaj Ziółkowski w "Programie Alternatywnym" ogłosił kolejne gwiazdy tegorocznego festiwalu.
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski w "Programie Alternatywnym" ogłasza gwiazdy Open'er Festival 2013
Modest Mouse
Modest MouseFoto: fot. mat. promocyjne

Alt-J to autorzy jednego z najlepszych debiutów 2012 roku i ubiegłoroczni triumfatorzy Mercury Music Prize. - Kolejny zespół to ikona amerykańskiej alternatywy, po raz pierwszy na Open'erze, Modest Mouse ! - podkreślił dyrektor gdyńskiego festiwalu.

- A teraz gwiazda, która nagrywa swoją płytę w Stanach Zjednoczonych i na festiwalu Open'er pewnie zostaną zaprezentowane nowe utwory. To z pewnością jedno z najciekawszych wydarzeń, które będzie miało miejsce, a zespół nazywa się Editors - ogłosił Mikołaj Ziółkowski.

Z radością informujemy, że do Gdyni przybędzie Skunk Anansie (zespół sam się ujawnił) - formacja, której fanom muzyki rockowej nie trzeba przedstawiać. Skin i Ace gościli w Trójce - posłuchaj! Ich ostatni koncert na Open'erze był niewiarygodnym popisem charyzmy i rockowego kunsztu. Od pamiętnego występu na gdyńskim lotnisku wydali już dwa albumy - "Wonderlustre" w 2010 i "Black Traffic" we wrześniu ubiegłego roku. Teraz materiał z najnowszej płyty usłyszymy na żywo.

Ujawnieni wcześniej headlinerzy najbliższej edycji to zespoły: Blur , Queens of the Stone Age , Kings of Leon i Arctic Monkeys . W dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo wystąpią także:  Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek, a także - po raz pierwszy w Polsce - australijski zespół Tame Impal .

Przypominamy, że na Open'er Festival 2012 wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.

Na "Program Alternatywny" Agnieszki Szydłowskiej zapraszamy w każdą środę i czwartek od godziny 19.00 do 21.00.

Czytaj także

Blur gwiazdą Open'era 2013!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 12:52
- To będzie bardzo dobra edycja. Dziś rozpoczynamy pierwszym headlinerem. To zespół, który nigdy jeszcze nie był na naszym festiwalu - zapowiedział dyrektor Mikołaj Ziółkowski w Trójkowym "Programie Alternatywnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Queens of the Stone Age na Open'er Festival!

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 20:10
Muzycy wystąpią na scenie głównej gdyńskiego festiwalu. Prawdopodobnie zaprezentują materiał z albumu, nad którym obecnie pracują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kings of Leon na Open'er Festival 2013!

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 20:10
- Od dwóch lat na szczycie naszej ankiety pozostaje właśnie ten zespół - ogłosił w Trójce dyrektor festiwalu Mikołaj Ziółkowski. Grupa będzie trzecim headlinerem kolejnej edycji Open'era!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arctic Monkeys na Open'er Festival 2013!

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 20:10
Czwartego headlinera festiwalu przedstawił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er 2013: Animal Collective, Disclosure, Maria Peszek i Tame Impala

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 21:08
- W Gdyni od 3 do 6 lipca zobaczymy kilka bardzo ważnych zespołów - mówił w "Programie Alternatywnym" Mikołaj Ziółkowski, dyrektor imprezy.
rozwiń zwiń