My Bloody Valentine główną gwiazdą OFF Festival Katowice!

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 19:21
- W kontrakcie wyraźnie zostało podkreślone, że nie mogę stawiać im żadnych barier głośności - przyznał Artur Rojek ogłaszając gwiazdę w Trójkowej audycji "Gh+". Legendarna grupa My Bloody Valentine wydała właśnie nowy, wybitny album!
Audio
  • - Po raz pierwszy w Polsce i to w roku bardzo ważnym dla zespołu - My Bloody Valentine na Off Festival 2013 - ogłosił w Trójce Artur Rojek
My Bloody Valentine
My Bloody ValentineFoto: fot. mat. promocyjne

Powiedzieć, że nowy album My Bloody Valentine to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt w historii muzyki gitarowej to nic nie powiedzieć. Czekanie na następcę "Loveless” da się chyba tylko porównać z niesławną "Chinese Democracy" Guns N’Roses, ale różnica polega na tym, że fani Axla w międzyczasie dorośli i po prostu olali sprawę, a wyznawcy My Bloody Valentine, chociaż wściekli na Kevina Shieldsa za ciągłe przesuwanie daty premiery, wiernie czekali. Do tego stopnia, że kiedy pewnej lutowej nocy, kilka tygodni temu ogłoszono, że materiał z "m b v" jest już dostępny, strona internetowa grupy padła pod naporem chętnych, którzy rzucili się, by niezwłocznie kupić cyfrową wersję materiału. 

Off Festival z Trójką - strona specjalna >>>

- Przez dwa tygodnie po wysłuchaniu tej płyty nie potrafiłem słuchać niczego innego, bo wydawało mi się, że wszystko inne jest bardzo słabsze. Cieszę się, że właśnie w tym roku grupa wystąpi na OFF Festival - podkreślił Artur Rojek w rozmowie z Grzegorzem Hoffmannem.

To album ze wszech miar wybitny, godny następca "Loveless", wyraźnie kontynuujący wątki zarysowane 22 lata temu, ale też poszerzający muzyczne horyzonty grupy o zupełnie nowe, intrygujące wymiary. To klasyk już w momencie wydania, co zgodnym chórem podkreślają recenzenci i fani, którzy w jednej chwili wybaczyli Shieldsowi wszystkie grzechy zaniedbania…
Grupa od pięciu lat znów koncertuje, niezbyt często co prawda, ale zamiast ilości ofiarując jakość: sceniczna forma twórców "Loveless" jest wręcz legendarna, podobnie jak natężenie dźwięku generowane przez zespół. Gościliśmy już na OFFie wielu pilnych i znakomitych uczniów Shieldsa, ale tym razem czas na oryginał – My Bloody Valentine już w sierpniu w Katowicach!

OFF Festival Katowice odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, a więc w dniach 2-4 sierpnia 2013 w Dolinie Trzech Stawów.

Informacje o biletach i karnetach na stronie www.off-festival.pl.

Zobacz więcej na temat: Artur Rojek