Słuchowiska Trójki z nagrodami Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2014"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 20:20
Słuchowiska Programu III Polskiego Radia zostały docenione na XIV Festiwalu Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2014". Wśród nagrodzonych artystów są m.in. Marek Kochan, Andrzej Brzoska i Adam Woronowicz.
Fragment plakaty reklamującego Festiwal Dwa Teatry 2014
Fragment plakaty reklamującego Festiwal Dwa Teatry 2014Foto: mat. promocyjne

Jury w składzie: Danuta Stenka - przewodnicząca, Elżbieta Pleszkun-Olejniczakowa, Tadeusz Dąbrowski, Jerzy Gruza, Edward Pałłasz, po wysłuchaniu 21 słuchowisk nominowanych do finału festiwalowego, przyznało nagrodę za scenariusz oryginalny Markowi Kochanowi za słuchowisko "Trzej panowie jadą autem” w reżyserii Adama Wojtyszki.

Wojciech Pszoniak: nie wyobrażam sobie życia bez radia >>>

Nagrodę im. Janusza Hajduna za realizację akustyczną słuchowiska "Andy” w reżyserii Krzysztofa Czeczota otrzymał Andrzej Brzoska. Adam Woronowicz został nagrodzony za rolę męską za tytułową rolę w słuchowisku "Andy”.

XIV Festiwal Dwa Teatry>>>

Ponadto Jury przyznało wyróżnienie w formie rekomendacji do powtórzenia na antenie ogólnopolskiej i antenach rozgłośni regionalnych m.in. słuchowisku "Beztlenowce” autorstwa i w reżyserii Ingmara Villqista.

Festiwal "Dwa Teatry - Sopot 2014". Nagrody rozdane!>>>

(mat. prasowe)

Czytaj także

Święto sztuki w Sopocie. Ruszył Festiwal "Dwa Teatry"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 12:57
Trzy dni potrwa święto teatru radiowego i telewizyjnego w Sopocie. W tegorocznym konkursie udział bierze 17 słuchowisk i 15 spektakli telewizyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XIV Festiwal Dwa Teatry

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 23:24
To wydanie Magazynu transmitowaliśmy już po półmetku Dwóch Teatrów 2014 (14.06. – 16.06.) To – bodaj – jeden z najbardziej "nasyconych" programem festiwali. Trwa bowiem trzy dni … bez przerwy i to w dwóch nurtach, czyli nie jest możliwe uczestniczenie we wszystkich zdarzeniach.
rozwiń zwiń