X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogusław Linda czyta w Trójce "Wschód" Andrzeja Stasiuka

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 12:38
W poniedziałek 29 września w Programie Trzecim Polskiego Radia będzie można usłyszeć pierwszy fragment 'Wschodu" Andrzeja Stasiuka. Najnowszą książkę laureata nagrody literackiej Nike przeczyta Bogusław Linda.
Bogusław Linda w studiu radiowej Trójki
Bogusław Linda w studiu radiowej Trójki Foto: K. Goleniewska/ Trójka

W studiu nagraniowym Trójki Bogusław Linda przeczytał 30 odcinków osobistego dziennika Stasiuka z podróży na tytułowy wschód. Autorką adaptacji i reżyserką całości jest Baszka Marcinik z Programu 3.

Andrzej Stasiuk: zawsze odruchowo jeździłem w prawo, na wschód>>>
- "Wschód" to podróż do źródeł systemu komunistycznego, opowieść o Azji w Europie, o krajobrazie,  który kształtował wyobraźnię Stasiuka na południowym wschodzie Polski, nad Bugiem,  na przedmieściach wschodniej Warszawy - opowiada dziennikarka Trójki. - Jak wszystkie książki autora, tak i ta jest nasycona jego biografią. To prawdziwie męska historia. Trudno byłoby powierzyć tę lekturę komukolwiek innemu - to musiał być Bogusław Linda, który przyjął nasze zaproszenie – dodaje Baszka Marcinik. Zdradza ona również, że w radiowej adaptacji usłyszymy ponadto Andrzeja Stasiuka.

Benefis Andrzeja Stasiuka, czyli spotkanie ze słynnym… hodowcą owiec >>>

Co wyniknie z tego spotkania dwóch głosów? Przekonamy się o tym już 29 września, kiedy wyemitowany zostanie pierwszy odcinek powieści. Kolejnych części "Wschodu" będzie można słuchać do połowy listopada, od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50.
"Wschód" Andrzeja Stasiuka ukazał się 24 września nakładem wydawnictwa Czarne. Książka opatrzona została Trójkowym Znakiem Jakości.

Zobacz więcej na temat: Andrzej Stasiuk Bogusław Linda

Czytaj także

"Z najwyższej półki": ci trzydziestoletni

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 09:00
To były ostatnie nowości książkowe kończącego się roku. W audycji mówiliśmy o wydanych w ostatnich tygodniach powieściach Patrycji Pustkowiak i Łukasza Orbitowskiego. Rozdaliśmy też zaproszenia na wyjątkowe Trójkowe spotkania z… Alice Munro i Andrzejem Stasiukiem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Andrzeja Stasiuka, czyli spotkanie ze słynnym… hodowcą owiec

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 21:40
- Nie wiem, czy bardziej żyję z pisania, czy z hodowli owiec – żartował w Trójce Andrzej Stasiuk, bohater kolejnego benefisu w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Bezpośrednią okazją do zorganizowana spotkania była premiera jego najnowszej książki "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Stasiuk: zawsze odruchowo jeździłem w prawo, na wschód

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 22:00
- W Warszawie mieszkałem na Pradze. Ciągnęło mnie na Lubelszczyznę, w Bieszczady. Kiedy wzięli mnie do wojska, to na wschód, do Dębicy. W wiezieniu siedziałem w Rzeszowie... Wystarczy słuchać losu i nie wierzgać przeciwko ościeniowi, a wszystko się poskłada - przekonuje Andrzej Stasiuk, który wydał właśnie książkę zatytułowaną "Wschód".
rozwiń zwiń