X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaret Hrabi: Maria Czubaszek jest jak słońce

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 13:45
W Polanicy-Zdroju trwa "Cały Kazio - 1. Festiwal Marii Czubaszek". W programie imprezy znalazła się m.in. Lista Przebojów Trójki. Wśród gości dziennikarza byli m.in. członkowie kabaretu Hrabi. Koncert galowy poprowadziła dyrektor radiowej Trójki Magda Jethon.
Audio
  • Maria Czubaszek opowiada o swoim festiwalu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Kabaret Hrabi gościem LP3 (Lista Przebojów Trójki)
  • Katarzyna Groniec mówi wiersz poświęcony Marii Czubaszek (Lista Przebojów Trójki)
  • Andrzej Poniedzielski o "szerokopasmowym połączeniu Marii Czubaszek z kosmosem" (Radiowy dom kultury/Trójka)
  • Hirek Wrona o koncercie galowym na Festiwalu Marii Czubaszek (Myśliwiecka 3/5/7 Trójka)
Maria Czubaszek i Magda Jethon
Maria Czubaszek i Magda JethonFoto: Tomek Gola/Festiwal Czubaszek

Przez trzy dni (10-12 października) w ramach Festiwalu Marii Czubaszek kurort w Kotlinie Kłodzkiej gości polskich artystów kabaretowych oraz wokalistów i muzyków. - Motywem przewodnim festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i recepta na korzystanie z radości życia, a linią muzyczną wydarzeń natomiast będzie  szeroko rozumiany jazz i piosenka z "tekstem" - informują organizatorzy.

- Jak usłyszałam o tym festiwalu - wymyślił go Hirek Wrona - to zastanawiałam się: dlaczego? Jestem prawie pewna - choć go nie pytałam - że on sobie myślał na początku: a może Festiwal Pizzy Inaczej albo Festiwal Zupy Kaczej, a potem pomyślał: Festiwal Marii Czubaszek. Ma być śmiesznie, nie dlatego, że ja jestem śmieszną staruszką, ale dlatego, że będą znakomici goście - mówiła w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" Maria Czubaszek.

Maria
Maria Czubaszek w Trójkowym namiocie w Polanicy-Zdroju, fot. Tomek Gola/Festiwal Czubaszek

W piątkowy wieczór z plenerowego studia przed Teatrem Zdrojowym nadawana była "Lista Przebojów Programu 3", a prowadził ją Mariusz Owczarek. Wśród gości, z którymi porozmawiał dziennikarz Trójki, byli słuchacze i Kabaret Hrabi oraz Katarzyna Groniec.

Mariusz
Mariusz Owczarek prowadzi Listę Przebojów Programu Trzeciego, fot. Tomek Gola/Festiwal Czubaszek

- Mamy to szczęście, że Pani Maria nas lubi, więc dostaliśmy zaproszenie - wyjaśniali goście Listy, czyli Kabaret Hrabi. - Wielka gala festiwalu to dla nas wielka niespodzianka. Na pewno będzie Maria Czubaszek, to jest najważniejsze. Ona jest jak słońce, teraz wszystko krąży wokół niej - mówili Mariuszowi Owczarkowi członkowie grupy.

- Ona tworzy poezję. Poezję, która ma wydźwięk humorystyczny czy śmieszny czasem - mówi Andrzej Poniedzielski. - Maria ma szybkie i szerokopasmowe połączenie z kosmosem, czego nie ma każdy człowiek. Dlatego ja bardzo chętnie przebywam w jej towarzystwie - dodaje satyryk.

Hirek
Hirek Wrona i Maria Czubaszek fot. Tomek Gola/Festiwal Czubaszek

 

Zapraszamy do wysłuchania wszystkich dołączonych dźwięków!

(mk/mp)

Zobacz więcej na temat: Maria Czubaszek MUZYKA