"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 08:43
W paśmie "Powieść w Trójce" przedstawiamy fragmenty "Ksiąg Jakubowych". W świat książki wprowadza nas Sandra Korzeniak i Jan Peszek.
Sandra Korzeniak i Jan Peszek czytają Księgi Jakubowe
Sandra Korzeniak i Jan Peszek czytają "Księgi Jakubowe"Foto: Katarzyna Goleniewska/PR

"Księgi Jakubowe" ukazały się jesienią ubiegłego roku i zmieniły polski krajobraz literacki. Stały się od razu najgłośniejszą powieścią roku i zostały okrzyknięte opus magnum Olgi Tokarczuk.

Do nagrania fragmentów powieści zaprosiliśmy dwoje aktorów: profesora i jego byłą studentkę, czyli Jana Peszka oraz Sandrę Korzeniak (legendarną Marylin Monroe ze spektaklu Krystiana Lupy). O stronę muzyczną projektu zadbał Michał Zygmunt i Monika Wierzbicka.

Benefis Olgi Tokarczuk w studiu im. Agnieszki Osieckiej >>>

Wielkość powieści Olgi Tokarczuk polega między innymi na tym, że jest napisana w sposób przystępny. Daje nam to szansę zmierzyć się z nią mimo obaw, że podejmując się prezentacji tak monumentalnego dzieła w zaledwie 40 fragmentach, stawiamy przed sobą zadanie niemożliwe. Nie przedstawiamy całości, ale liczymy, że to, co zaprezentujemy, pozwoli naszym słuchaczom wejść w barwny świat "Ksiąg Jakubowych".

Jan
Jan Peszek czyta "Księgi Jakubowe", fot: Katarzyna Goleniewska/PR

"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk z Trójkowym Znakiem Jakości opublikowało Wydawnictwo Literackie.

Do wysłuchania kolejnego fragmentu "Ksiąg Jakubowych" w cyklu "Powieść w Trójce" zapraszamy w środę (18 lutego) o godz. 11.50.

Czytaj także

Olga Tokarczuk odbudowała zaginiony świat. Wszystko w "Księgach Jakubowych"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 11:55
- Jestem przekonany, że ta książka trafi do kanonu naszej literatury współczesnej i stanowi dowód na to, że jest możliwy powrót wielkiej polskiej powieści epickiej, historycznej - mówi Michał Nogaś o najnowszej powieści Olgi Tokarczuk.
rozwiń zwiń