X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zmarł Andrzej Zakrzewski - legenda Trójki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 21:07
Andrzej Zakrzewski był jednym z najbardziej zasłużonych, choć także jednym z najbardziej skromnych i tajemniczych pracowników Trójki.
Audio
  • Reportaż o Andrzeju Zakrzewskim, jednym z najbardziej zasłużonych, ale i najbardziej tajemniczych pracowników Trójki (Reportaż/Trójka)
  • Nie żyje Andrzej Zakrzewski (Serwis Trójki z godz. 21.00)
  • Artur Andrus wspomina Andrzeja Zakrzewskiego
Andrzej Zakrzewski
Andrzej ZakrzewskiFoto: A. Bołdaniuk

Zmarł w Warszawie w wieku 75 lat. W Trójce pracował nieprzerwanie od 1976 roku. Współtworzył i przez wiele lat kierował Redakcją Rozrywki Programu III - uznawaną często za najlepszą w Europie.

Andrzej Zakrzewski był autorem tekstów satyrycznych i audycji - m.in. "BAR", "Powtórka z rozrywki", "Ra-Tu-Ro czyli Radiowy Turniej Rozrywki". Zapraszano go także jako jurora wielu przeglądów kabaretowych. Był twórcą konkursów radiowych i wychowawcą kilku pokoleń radiowców. 

Ostatnio wybierał dla słuchaczy Przeboje Trójkowej Rozrywki, które można usłyszeć codziennie na naszej antenie od poniedziałku do piątku o 8.50.

Był cichy, skromny, niepozorny, ale też bardzo towarzyski. Miłośnik ludzi i zwierząt. Jak mówił Artur Andrus - "kompaktowy", bo wszędzie się zmieścił. - O takich osobach mówi się "postać". Był pozornie mistrzem drugiego planu. Pozornie, bo dzięki niemu ten pierwszy plan w ogóle mógł istnieć - dodał redaktor Andrus.

Przypominamy reportaż o Andrzeju Zakrzewskim, który wyemitowaliśmy na naszej antenie w lutym 2015 roku. Zachęcamy do wysłuchania. 

W piątek po 13.00 na naszej antenie wyemitujemy specjalną audycję poświęconą Andrzejowi Zakrzewskiemu.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Reportaż z cyklu "Ludzie Trójki"
Autor reportażu: Olga Mickiewicz
Data emisji: 26.02.2015
Godzina emisji: 18.11

mp/fbi