X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nieprzysiadalność" Marcina Świetlickiego, czyli poezja jako szkoła świata niemożliwego

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 14:38
- To typowy dla Świetlickiego tekst: kawałek życia, zwyczajna sytuacja, krakowska przestrzeń, kawiarnia i człowiek, który nie czuje się najlepiej - mówi o wierszu "Nieprzysiadalność" Marcina Świetlickiego znawca poezji Daniel Zych.
Audio
  • "Nieprzysiadalność" Marcina Świetlickiego, czyli poezja jako szkoła świata niemożliwego (Przodownicy lektury/Trójka)
Marcin Świetlicki - poeta, wokalista i lider zespołu Świetliki na koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu w 2005 roku
Marcin Świetlicki - poeta, wokalista i lider zespołu "Świetliki" na koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury w Opolu w 2005 rokuFoto: PAP/Krzysztof Świderski

Gość Mateusza Matyszkowicza analizuje w audycji tekst Marcina Świetlickiego - wiersz, który stał się również tekstem utworu (o tym samym tytule), opublikowanego na albumie "Ogród koncentracyjny" z 1993 roku.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym znawca poezji tłumaczy, z jakich powodów Marcin Świetlicki buduję "figurę poety, człowieka, który zna i rozumie życie, ale nie chce się do końca angażować" i tłumaczy, dlaczego wspomniany poeta najbardziej kojarzy mu się z postacią Philipa Marlowe'a z kryminałów Raymonda Chandlera.

***

Tytuł audycji: "Przodownicy lektury"
Prowadził: Mateusz Matyszkowicz
Gość: Daniel Zych (nauczyciel, znawca i interpretator poezji)
Data emisji: 23.11.2016
Godzina emisji: 10.15

mk/fbi

Czytaj także

Czy Leopold Tyrmand był literackim chuliganem?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 14:31
- Zaczynamy nasz cykl od bohatera mojego dzieciństwa, młodości i wczesnych lat dorosłości, czyli Leopolda Tyrmanda - powiedział Mateusz Matyszkowicz w pierwszej audycji "Trójkowy chuligan literacki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mądre, błyskotliwe i uniwersalne. Terapeutyczne aforyzmy Leca

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 19:10
- Wielkość Stanisława Jerzego Leca polega na tym, że jak go dobrze poczytać, to znajdziemy w jego tekstach wszystko - mówi Daniel Zych, znawca i interpretator poezji.
rozwiń zwiń