Polskie książki zdobywają Londyn

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 12:58
W przyszłym tygodniu od 14 do 16 marca trwać będą Targi Książki w Londynie. W tym roku są skupione wokół polskiego rynku wydawniczego.
W Londynie zaczynają się Targi Książki
W Londynie zaczynają się Targi KsiążkiFoto: shutterstock.com/Alextype

- To impreza bardzo branżowa, przychodzą tam agenci, wydawcy, tłumacze i wszyscy, którzy handlują prawami bądź zajmują się zawodowo rynkiem książki. My nie jesteśmy tam gościem honorowym. My jesteśmy tam "market focus", czyli rynkiem, na którym skupia się uwaga targów - mówi Mariusz Cieślik z Instytutu Książki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego dźwięku, w którym opowiadamy o tym, jak będą wyglądać, do kogo są skierowane i jakie efekty mogą przynieść Targi w Londynie.

***

Tytuł audycji: Z dala od Trójki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość:
Mariusz Cieślik (Instytut Książki), Jacek Dehnel (pisarz)
Data emisji: 8.3.2017
Godzina emisji: 9.44

mp/fbi


Czytaj także

"Cienioryt". Książka o fantastycznym mieście cieni

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 15:00
- W mieście Seriva cienie są wielkim tabu kulturowym. Zwykły turysta mógłby nadepnąć tam komuś na cień, ale konsekwencje byłyby bardzo nieprzyjemne - opowiada autor książki pt. "Cienioryt" Krzysztof Piskorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czerwień". Linda Nagata i jej futurystyczni żołnierze

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 15:28
- Przyszłość, która stworzyłam, jest bardzo podobna do teraźniejszości. Najbogatsi ludzie świata manipulują polityką tak, by służyła ich interesom - powiedziała autorka sagi science fiction "Czerwień" Linda Nagata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fantastyczne słowiańskie bestiarium i Martwa Ziemia

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2017 17:46
Na drogach tej krainy można spotkać wiły, utopce, dziwożony i czarty... Zanim wybierzemy się w podróż do Martwej Ziemi, świata stworzonego przez Jacka Łukawskiego, warto powtórzyć wiadomości ze słowiańskiego bestiariusza.
rozwiń zwiń