X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oscarowa noc w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 06:00
W nocy z niedzieli na poniedziałek Ryszard Jaźwiński poprowadził w Trójce audycję związaną z 90. ceremonią przyznania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej.
Audio
Reżyser Kształtu wody Guillermo Del Toro
Reżyser "Kształtu wody" Guillermo Del ToroFoto: PAP/EPA/PAUL BUCK

"Kształt wody" najlepszym filmem ubiegłego roku, polsko-brytyjski animowany obraz "Twój Vincent" - bez statuetki. Tak zdecydowali członkowie amerykańskiej Akademii Filmowej. W Hollywood w Stanach Zjednoczonych zakończyła się 90. ceremonia wręczenia Oscarów. 

Określany mianem baśni dla dorosłych "Kształt wody" zdobył dwie główne nagrody: za najlepszy film roku oraz dla najlepszego reżysera - pochodzącego z Meksyku Guillermo del Torro. W głównych kategoriach aktorskich sukces odnieśli Gary Oldman za rolę Winstona Churchilla w filmie "Czas mroku" i Frances McDormand za występ w "Trzech billboardach za Ebbing, Missouri". 

W kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany niespodzianki nie było. Oscara zdobył wyprodukowany przez wytwórnię Pixar obraz "Coco". Polsko-brytyjski "Twój Vincent" musiał zadowolić się nominacją. 

W kategorii najlepszy film zagraniczny zwyciężył obraz z Chile "Fantastyczna kobieta". Za najlepszy dokument uznano film Bryana Fogela "Ikar", opowiadający o aferze dopingowej w rosyjskim sporcie. 

Gośćmi Ryszarda Jaźwińskiego byli w Trócje m.in.: reżyser filmów animowanych Kamil Polak, krytycy filmowi Agnieszka Jakimiak i Adam Kruk.

W audycji połączyliśmy się również z Markiem Wałkuskim, usłyszeliśmy wypowiedzi Doroty Kobieli i Hugh Welchmana – współtwórców filmu "Twój Vincent", w studiu przy Mysliwieckiej 3/5/7 pojawił się także Jerzy Lisak  malarz, który pracował nad animowanym kandydatem do Oscara.

A to nie wszystkie atrakcje audycji, w której nie zabrakło oczywiście oscarowej oprawy muzycznej.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Data emisji: 5.03.2018
Godzina emisji: 2.00

IAR/mk

Zobacz więcej na temat: Trójka