X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ikar. Legenda Mietka Kosza". Filmowa biografia niezwykłego jazzmana

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 17:00
– Skłamałbym, gdybym powiedział, że zawsze chciałem nakręcić film o Mietku Koszu. Prawdę mówiąć odkryłem go dosyć poźno, dzięki Piotrkowi Adamczykowi – mówi Maciej Pieprzyca, który po sukcesach filmów "Chce się żyć" i "Jestem mordercą" realizuje właśnie dramat "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
Audio
  • Filmowy portret Mieczysława Kosza (Trójkowo, filmowo)
Dawid Ogrodnik jako Mieczysław Kosz
Dawid Ogrodnik jako Mieczysław KoszFoto: D. Zuchowicz/mat. promocyjne

To film oparty na biografii tragicznie zmarłego w 1973 roku wieku 29 lat pianisty Mieczysława Kosza. Jego nazwisko znane jest miłośnikom jazzu. Niewidomy pianista, mistrz improwizacji. Pod wrażeniem jego kunsztu był chociażby Bill Evans. Chciał mu pomóc, ale kalectwo, bariera językowa i żelazna kurtyna uniemożliwiła jego międzynarodową karierę. Co zostawił po sobie? Jeden pełnowymiarowy longplay i dwie, opublikowane pośmiertnie, kompilacje różnych drobiazgów nagrywanych dla radia i telewizji. Ale przede wszystkim pozostała legenda!

Biografia Mieczysława Kosza (w tej roli Dawid Ogrodnik), dzięki staraniom Piotra Adamczyka, zainspirowała Macieja Pieprzycę. Reżyser po raz kolejny sięga po bohatera nieoczywistego, zapominanego, przywracając go zbiorowej wyobraźni, tak jak było to w przypadku "Chce się żyć" czy "Jestem mordercą".

Jego fascynację muzykiem podziela Leszek Możdżer, który od dawna próbuje przywrócić pamięć o Koszu. Jego udział w filmie nie ogranicza się do roli kompozytora. Razem z reżyserem chce opowiedzieć o świecie ociemniałego artysty – o świecie zbudowanym i postrzeganym poprzez dźwięk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ponadto:

  • rozmowa z operatorem Łukaszem Bielanem, mieszkającym i pracującym w Los Angeles, autorem zdjęć do wielu dużych hollywoodzkich produkcji;
  • spotkanie z aktorem i reżyserem Wojciechem Solarzem, autorem niezależnego filmu "Okna, okna";
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Goście: Maciej Pieprzyca (reżyser, scenarzysta), Łukasz Bielan (operator), Wojciech Solarz (aktor, reżyser)
Data emisji: 29.12.2018
Godzina emisji: 16.08

mat. prasowe/mk

Czytaj także

Bożonarodzeniowe spotkanie z Agnieszką Grochowską

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 18:00
Z popularną aktorką, którą możemy oglądać właśnie w kinach w świątecznej komedii "Miłość jest wszystkim", rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Grünberg: trzeba mieć wrażliwość

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 17:00
Światowej sławy dokumentalista mieszkający od wielu lat w Nowym Jorku i pracujący w wielu krajach, Sławomir Grünberg, obchodzi właśnie jubileusz czterdziestolecia pracy twórczej.
rozwiń zwiń