Szlakiem religii shinto

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 04:00
W czerwcu minionego roku, wraz z Tomaszem Sajewskim – studentem łódzkiej Szkoły Filmowej – znaleźliśmy się w zwykle niedostępnym świecie kapłanów tradycyjnej religii shinto. 
Audio
  • Tajemnice japońskich wierzeń (Świat z lotu Drozda/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Blanscape

– Kapłani religii shinto mogą mieć żony i dzieci. Mogą też prowadzić bogate życie prywatne i jest to normalne. Posługę kapłańską możemy uznać za pewien rodzaj pracy. Wypadałoby się zastanowić, czy shinto jest w ogóle religią? – zastanawia się gość audycji.

Jak wyglądała praca nad filmem Tomasza Sajewskiego? Dlaczego akurat kapłanów shinto zdecydował się pokazać w swojej pracy dyplomowej?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której poruszyliśmy także inne tematy:

  • Rafał Wierzbicki i Kuba Dorosz badają dawne techniki pracy i zakładania obozów traperów sprzed 150 laty. Po długim poznawaniu teorii postanowili sprawdzić wiedzę w praktyce – przez trzy tygodnie szli bezdrożami Gór Skalistych w USA, mając ze sobą wyłącznie sprzęt biwakowy i aprowizację wzorowane na doświadczeniu dawnych traperów;
  • Jedną z pasji Kamila Czepiela, instruktora surwiwalu, jest chodzenie boso. Bez obuwia chodzi niemal zawsze i niemal wszędzie: w lesie czy w mieście, latem czy jesienią, czasem nawet zimą. W audycji opowiedział o swoich doświadczeniach i naukowym aspekcie chodzenia na bosaka.

***

Tytuł audycji: Świat z lotu Drozda
Prowadzi:
 Paweł Drozd 
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska  
Goście: Tomasz Sajewski (podróżnik), Rafał Wierzbicki (podróżnik), Kuba Dorosz (podróżnik), Kamil Czepiel (instruktor surwiwalu)
Data emisji: 14.04.2019
Godzina emisji:
 4.01

kw/mk/kr

Czytaj także

Czarnobyl. Nowy hit turystyki ekstremalnej?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 09:00
Po emisji serialu "Czarnobyl" w HBO tzw. Zona wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej przeżywa najazd turystów. Jak wygląda obecnie miejsce katastrofy z 1986 roku i jak turystyka łączy się z historią?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realia życia w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 09:12
Niedawny wypadek wycieczkowca przy nabrzeżu Wenecji to wierzchołek góry lodowej na liście problemów, z którymi codziennie borykają się stali mieszkańcy Wenecji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Genow: Bułgarzy żyją swoją historią

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 09:00
Mieszkańcy Bułgarii pamiętają o czasach, gdy ich terytorium było w rękach Imperium Osmańskiego. Pamiętają też cara. Nie szczędzą ani sił, ani środków na prace archeologów, którzy odkrywają kolejne dowody na wielkość starożytnych Traków.
rozwiń zwiń