Nie ma Festiwalu Kultury Żydowskiej, jest Prolog

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 14:00
Tegoroczna, 30 edycja krakowskiego Festiwalu Kultury Żydowskiej została odwołana z powodu pandemii. Jednak organizatorzy nie poddali się i przygotowali trzyczęściowy Prolog, który ma przygotować widzów na przyszłoroczną edycję Festiwalu.
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej
Fragment plakatu 23. Festiwalu Kultury ŻydowskiejFoto: materiały promocyjne

– Prolog podzieliliśmy na trzy odsłony. Pierwsza z nich rozpoczęła się 26 czerwca, dokładnie wtedy, kiedy miała się rozpocząć rzeczywista edycja Festiwalu. Trwała tydzień, tyle ile miał trwać Festiwal i odbyła się wyłącznie online – tłumaczy Robert Gądek z Festiwalu Kultury Żydowskiej. – We wrześniu, w Nowy Rok żydowski, rozpoczęliśmy jesienną edycję, która potrwa do końca października – dodaje.


Posłuchaj
03:37 2020_10_01 13_44_08_Pora_na_Trojke.mp3 Prolog do kolejnej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie (Pora na Trójkę)

– W listopadzie rozpoczynamy trzecią część, edycję zimową, która będzie miała swój wielki finał w postaci Festiwalu Światła z udziałem naszej publiczności. To będzie w drugim tygodniu grudnia, podczas święta Chanuka, które też kręci się wokół światła, ognia – opowiada Robert Gądek.

Prolog 30. Festiwal Kultury Żydowskiej Wykład Rabin Boaz Pash – Duchowe Światło/YouTube JewishFestivalKrakow

Prolog 30. Festiwal Kultury Żydowskiej Bester Quartet & Grażyna Auguścik – Grzech/YouTube JewishFestivalKrakow

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzą: Piotr MajewskiPiotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Martyna Masztalerz
Data emisji: 1.10.2020
Godzina emisji: 13.44

pr/kr

Czytaj także

Miesiąc Fotografii w Krakowie 2020 (w dobrej, nowej formie)

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 21:36
Zgodnie z planem już 21 maja rozpocznie się 18. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, jednego z najważniejszych europejskich festiwali fotograficznych. Edycja nietypowa, realizowana w trudnych, nieustannie zmieniających się warunkach, które organizatorzy potraktowali jak wyzwanie i okazję do zmiany formatu wydarzenia. Festiwal rozpocznie się 21 maja i potrwa przynajmniej do końca wakacji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków z perspektywy rowerowo-poetyckiej

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 10:29
Gdzie w Krakowie można spotkać owce? A brazylijskie meduzy? Jaka jest historia pięty Lenina, który niegdyś stał w Nowej Hucie? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w zbiorze esejów"Premie górskie najwyższej kategorii" Jakuba Kornhausera .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto muzyki w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 12:00
1 października to Międzynarodowy Dzień Muzyki. Październik co pięć lat to czas konkursu chopinowskiego, jednak w tym roku się on nie odbędzie. Na szczęście Narodowy Instytut Fryderyka Chopina we współpracy z Filharmonią Narodową zorganizował cykl recitali "Przed wielkim konkursem – Mistrzowskie recitale". 
rozwiń zwiń