Premiery 2021 roku. Na które filmy warto czekać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 22:08
W dwugodzinnym wyjątkowo "Trójkowo, filmowo" Ryszard Jaźwiński spotkał się m.in. z Philippe'em Tłokińskim. Aktor, wspominając ostatnie miesiące, przyznał, że mimo pandemii był to dla niego pracowity czas. – Jestem ogromnym szczęściarzem. Oprócz tego, że kończyliśmy zdjęcia do filmu "Gierek", zacząłem pracować nad serialem "Tatuśkowie" z bardzo fajną obsadą – opowiada aktor. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/kitzzeh

W tytułową rolę w obrazie "Gierek" wciela się Michał Koterski. – Nie mogę się doczekać zobaczenia jego w tej roli. Przygotował się jak w amerykańskim filmie, przytył. Wiem, że to nie jest oczywista obsada, sam Koterski to mówi, ale z tego, co widziałem na planie, uważam, że zaskoczy wszystkich – ocenia Philippe Tłokiński. Najnowszy film Michała Węgrzyna, opowiadający o Polsce lat 70. będzie miał premierę prawdopodobnie w październiku tego roku. 

Posłuchaj
100:53 2021_01_02 15_06_12_PR3_Trojkowo_Filmowo.mp3 2021 rok w kinie. Na które produkcje warto zwrócić uwagę? (Trójkowo, filmowo)

 

Global Studio/„GIEREK” film - Michał Koterski mówi po francusku - making of

Philippe'a Tłokińskiego możemy także oglądać w zagranicznych produkcjach. W 2020 roku premierę na festiwalu w Palm Springs miał film "Adventures of a mathematician" (polski tytuł "Geniusze"), w którym aktor wcielił się w główną rolę. – "Hollywood Reporter" napisał bardzo fajną recenzję. Teraz też docierają do mnie różne przyjemne echa z Kanady – przyznaje aktor. Jak dodaje w obecnym czasie premiery filmów, ich prezentacja publiczności wygląda całkowicie inaczej niż rok temu. Wszystko dzieje się dużo wolniej, bardzo wiele prezentacji filmów jest wciąż opóźnianych. – Szkoda robić filmu, który nie będzie miał widowni – podkreśla. 

BritFlicks.Com/ADVENTURES OF A MATHEMATICIAN Official Trailer (2020) Stan Ulam biography

W audycji ponadto:

  • rozmowa z filmoznawczynią Agnieszką Zając m.in. o filmie "Tylko zwierzęta nie błądzą";
  • spotkanie z autorem zdjęć Michałem Dymkiem (laureatem ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za zdjęcia do "Sweat" Magnusa von Horna) o pracy na planach filmowych w Polsce i zagranicą;
  • kulisy pracy reżyserskiego duo: Łukasza Machowskiego i Katarzyny Machałek, rozmowa o nowych filmach ("Dzień i Noc", "Chłopaki") i planach artystycznych na nowy rok;
  • Krystian Grzywacz opowiada o efektach specjalnych w produkcji "Las" Joanny Zastróżnej;
  • "Kwiat szczęścia" Artur Liebhart o niezwykłym filmie;
  • aktualności filmowe;
  • muzyka filmowa.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Prowadzi: Ryszard Jaźwiński
Goście:  Philippe Tłokiński (aktor), Agnieszka Zając (filmoznawczyni), Michał Dymek (autor zdjęć), Łukasz Machowski (reżyser), Katarzyna Machałek (reżyserka), Krystian Grzywacz, Artur Liebhart (dyrektor festiwalu Docs Against Gravity)
Data emisji: 2.01.2021
Godzina emisji: 15.06

gs