X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śladami Miłosza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2011 11:02
W finale Roku Miłosza, a zarazem w świątecznych okolicznościach 11.11.11., proponujemy rodzaj podsumowania naszych trójkowych jubileuszowych rozmów, które ułożyły się w cykl: śladami Noblisty.
Czesław Miłosz  30.06.1911  14.08.2004.
Czesław Miłosz – 30.06.1911 – 14.08.2004.Foto: www.milosz365.pl

Ta jest szóstą audycją w tym cyklu. Rozpoczynaliśmy "Trójką pod Księżycem" na temat Rosji Czesława Miłosza, potem były: jego Kraków, Krasnogruda, Sopot, jego "Rzeki".  Powracamy do tych miejsc, uzupełniając je o Jego Amerykę i wspominając także Francję. Litwa, najbardziej oczywista, pozostaje cały czas w perspektywie. Osobne miejsce zajmuje na Miłoszowej mapie Warszawa i ten temat może jeszcze powróci.

Andrzej
Andrzej Dudziński, fot.: PR/W. Dorosz

Naszym gościem jest tym razem Andrzej Dudziński, grafik, malarz, współtwórca książeczki zapomnianej, a szczególnej. To "Haiku", szczególny rozdział zarówno w dorobku translatorskim Miłosza, jak i w pracy malarskiej Dudiego.

/


Do każdej też audycji Roku Miłosza poszukuję dźwięków archiwalnych. Wszystkie, poza jednym, pochodzą z moich audycji i nagrań. Przypomnę, że Noblista gościł aż dwukrotnie w Studiu im. Agnieszki Osieckiej przy okazji premier jego książek wydawanych w Znaku – "Piesek Przydrożny" oraz "To". Pomysłodawcą audycji realizowanych w Trójce był redaktor krakowskiego wydawnictwa, Jerzy Illg.

Zapraszam w piątek, 11 listopada o godz. 16.00, mając nadzieję, że niektóre dźwięki w tej audycji będą dla Państwa niespodzianką.

Barbara Marcinik