X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po 10 latach William Szekspir wraca do Dynowa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 13:21
Grupa artystów z różnych stron Polski i świata przyjedzie do Dynowa, by wspólnie z mieszkańcami miasteczka przez miesiąc przygotowywać wielki spektakl plenerowy "Sen nocy letniej”.
Audio
  • Po 10 latach William Szekspir wraca do Dynowa (Trójka)
Szekspir w Dynowie
Szekspir w DynowieFoto: wspieramkulture.pl

Artyści zjadą do Dynowa, 8-tysięcznego miasteczka na Podkarpaciu, na początku lipca. Spektakl, w którym weźmie udział ok. 80 osób: aktorzy, tancerze, muzycy, studenci szkół artystycznych oraz mieszkańcy Dynowa, będzie miał swoją premierę 3 sierpnia na terenie Stacji Kolejki Wąskotorowej w Dynowie.
Magdalena Miklasz, reżyserka, zeszłoroczna finalistka Talentów Trójki w kategorii teatr, wyjaśnia, że 10 lat temu, gdy była jeszcze studentką Akademii Teatralnej w Białymstoku, zrealizowała swoje wielkie marzenie - wystawiła spektakl w rodzinnym miasteczku swojego dziadka - w Dynowie. - Namówiłam przyjaciół, by przyjechali na miesiąc do Dynowa. Wspólnie z ok. 40 mieszkańcami miasteczka udało nam się wystawić w plenerze "Sen nocy letniej" Williama Szekspira - mówi.
Od 10 lat na Stacji Kolejki Wąskotorowej co roku wystawiane są tak zwane "dynowskie spektakle". Jak podkreśla Miklasz, w projekcie bierze udział coraz więcej osób. W zeszłym roku w spektaklu "Księga Raju" wystąpiły 104 osoby, na żywo zagrały dwie orkiestry. - 10. rocznicę projektu chcemy uczcić wracając do początku, wystawiając spektakl "Sen nocy letniej" Szekspira - mówi reżyserka.

Projekt "Szekspir w Dynowie" jest częścią akcji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie "Lato w teatrze". By projekt mógł się rozwijać potrzebuje wsparcia finansowego - więcej informacji na stronie wspieramkulture.pl

Czytaj także

Talenty Trójki: Aleksandra Terpińska o fascynacji człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:30
- Interesują mnie historie, które wydarzają się między ludźmi. Człowiek jest dla mnie inspiracją na każdym etapie pracy, dużo czerpię ze spotkań z innymi. Uwielbiam film m.in. dlatego, że jest to praca zbiorowa, na każdym jej etapie można spotkać niezwykłych ludzi - podkreśla Aleksandra Terpińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Katarzyna Wilk o tym, kogo można spotkać na przystanku

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:41
Gościem audycji "Fajny film wczoraj widziałem" była jedna z finalistek konkursu Talenty Trójki w kategorii film, animatorka Katarzyna Wilk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Paweł Świątek, reżyser teatru idei

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 17:00
Paweł Świątek, reżyser, urodzony w 1989 roku, student V roku reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. - Niesamowita kariera głównie za sprawą jednoaktówek Becketta, które zrealizował w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Proponuje rodzaj teatru idei, teatru filozoficznego - mówił przewodniczący jury Paweł Sztarbowski.
rozwiń zwiń