X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Ryszard Legutko: Konstytucja przewiduje możliwość odwołania sędziów w przypadku zmiany ustroju sądów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:14
– Zastanawia mnie i smuci dewastacja sceny publicznej, którą dokonują sędziowie, prawnicy, profesorowie i intelektualiści, którzy mówią o terrorze. Jakaś furia ich ogarnęła i nie są w stanie panować nad swoimi umysłami – komentuje prof. Ryszard Legutko.
Audio
  • Ryszard Legutko o zmianach ustroju sądów i UE (Salon polityczny Trójki)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Jacek Konecki/PR

Europoseł PiS odniósł się do wydarzeń wokół Sądu Najwyższego. – Konstytucja przewiduje możliwość odwołania sędziów w przypadku zmiany ustroju sądów, a ustawa reguluje przejście w stan spoczynku sędziów, po osiągnięciu wieku emerytalnego – mówił Ryszard Legutko. Jak zauważył opinie na ten temat wyrażane w niektórych mediach, mają swoje odzwierciedlenie w Parlamencie Europejskim. – Fałsz wielokrotnie powtarzany, bywa skuteczny – dodał.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Prof. Ryszard Legutko uważa, że w Europie Zachodniej zdarzają się przypadki cenzury czy łamania praw wolności słowa oraz szykany wobec dziennikarzy, jednak wnioski w tej sprawie upadają już na etapie wstępnym. Odniósł się w ten sposób m.in. do ocenzurowanej w PE wystawy o Józefie Piłsudskim. – Nie było zgody, to wszystko jest niejasne, nic nie ma na piśmie. W Parlamencie Europejskim jest cenzura i nie pierwszy raz tak się dzieje – mówił Europoseł PiS.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 ***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: prof. Ryszard Legutko (Europoseł PiS)
Data emisji: 04.07.2018
Godzina emisji: 8.14

dk/ml

Czytaj także

Legutko: Komisja Europejska grilluje Polskę

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:34
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oświadczył 16 maja, że Polska dokonała postępu w sprawie praworządności, ale jest on jeszcze niewystarczający. Jak zaznaczył, jest optymistą w sprawie negocjacji z Warszawą. Jak widzi to europoseł Ryszard Legutko?
rozwiń zwiń