Soboń: od poniedziałku przywracamy funkcje niezbędne dla działania państwa

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 18:20
– Dzisiaj państwo bierze na siebie współodpowiedzialność za biznesy tak, aby zachować w jak największym stopniu zatrudnienie i płynność tych przedsiębiorstw – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Audio
  • Artur Soboń o odmrażaniu polskiej gospodarki (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
Artur Soboń
Artur SobońFoto: WOJCIECH JARGILO/REPORTER

Po godzinie 18.30 ma się odbyć konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Konferencja dotyczyć będzie stopniowego odmrażania państwa pod kątem gospodarczym. W Polskim Radiu mówił na ten temat wiceminister Artur Soboń.

Zbigniew Krysiak 1200.jpg
Prof. Krysiak: po epidemii gospodarka będzie funkcjonować w nowym reżimie pracy

"Reżim elastycznie dostosowywany do sytuacji"

Wiceminister aktywów państwowych nie chciał przedstawiać wszystkich szczegółów, podkreślając, że na konferencji premier o wszystkim powie i nie wypada wychodzić przed szereg, jednak zaznaczył, że informacja dotyczyć będzie tego, "o czym od dłuższego czasu się publicznie spekuluje".

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Rząd uruchomi inwestycje publiczne. Wiceminister aktywów: będzie to nasza kontrofensywa

 Większy dostęp do sklepów, stopniowe uruchamianie kolejnych usług, odblokowywanie tych miejsc, w których do tej pory obecność była zabroniona. Krótko mówiąc  sukcesywne włączanie i gospodarki, i państwa do tej nowej normalności, w której pewnie jeszcze długo będziemy poruszać się w pewnym reżimie, ale ten reżim będzie uzależniony od sytuacji zdrowotnej, więc to wszystko będzie niezwykle elastyczne i pewnie premier dzisiaj o tym też powie  mówił Artur Soboń.

"Państwo bierze współodpowiedzialność"

 Plan jest taki, że pan premier dzisiaj przedstawi ścieżkę dochodzenia do odmrożenia gospodarki. Będzie pokazany plan, uzależniony oczywiście od sytuacji związanej ze zdrowiem i bezpieczeństwem Polaków  dodał. Wyjaśnił równocześnie, że przedsiębiorcy, którzy są najmocniej dotknięci zatrzymaniem polskiej gospodarki, mogą liczyć także na rozwiązania wynikające z tarczy antykryzysowej.

 Dzisiaj państwo bierze na siebie współodpowiedzialność za biznesy tak, aby zachować w jak największym stopniu zatrudnienie i płynność tych przedsiębiorstw  dodał.  Plan jest taki, aby od poniedziałku powoli przywracać te funkcje, które są niezbędne dla funkcjonowania państwa, gospodarki i społeczeństwa  zaznaczył Artur Soboń.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Patrycjusz Wyżga
Gość: Artur Soboń (wiceminister aktywów państwowych)
Data emisji: 16.04.2020
Godzina emisji: 17.49

jmo/mk

Czytaj także

"Mam nadzieję, że najgorszą fazę mamy za sobą". Wiceminister rozwoju o odmrażaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 19:17
– Mam nadzieję, że wchodzimy w nową fazę i będziemy mówili powoli o odmrażaniu gospodarki – powiedział w Programie 3 Polskiego Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: złożono ponad milion wniosków o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 16:44
- Przedsiębiorcy złożyli już ponad milion wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej - poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Najwięcej, ponad 676 tys., dotyczy zwolnienia z obowiązku opłacania składek ZUS.
rozwiń zwiń