X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatnie pożegnanie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 12:37
W ostatnich latach życia podkreślał, że jest świadkiem historii i człowiekiem szczęśliwym. Więzień Auschwitz, powstaniec warszawski, opozycjonista w czasie komunistycznym i minister spraw zagranicznych w rządzie III Rzeczypospolitej został pochowany na warszawskich Powązkach.
Audio
  • Łukasz Karusta relacjonuje początek uroczystości pogrzebowych Władysława Bartoszewskiego (Serwis informacyjny Trójki)
  • Wspomnienie o Władysławie Bartoszewskim (Serwis informacyjny Trójki)
  • Bronisław Komorowski i Joachim Gauck o Władysławie Bartoszewskim (Serwis informacyjny Trójki)
  • Pożegnanie Władysława Bartoszewskiego. Relacja Witolda Banacha (Serwis informacyjny Trójki)
  • Ostatnie pożegnanie Władysława Bartoszewskiego (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Grób przygotowany przed pogrzebem na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
Grób przygotowany przed pogrzebem na Cmentarzu Wojskowym na PowązkachFoto: PAP/Marcin Obara

- Żegnamy dzisiaj Władysława Bartoszewskiego, człowieka, przed którym historia postawiła niezwykle trudne, wręcz karkołomne zadania, a on je wszystkie podjął i zwycięsko wypełnił - powiedział podczas uroczystości pogrzebowych prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent przypomniał zasługi profesora z czasów II wojny światowej, a także jego walkę opozycyjną i działania na rzecz polsko-niemieckiego pojednania.

Prezydent Niemiec Joachim Gauck nazwał Władysława Bartoszewskiego wielkim obywatelem i mężem stanu. Podczas mszy pogrzebowej historyka, pisarza i dyplomaty prezydent Gauck podkreślił, że Bartoszewski nawet w najtrudniejszych czasach trwał przy wizji niepodległej Polski. - Jako Niemcy żegnamy człowieka, który był naszym przyjacielem i nie wahał się wyciągnąć do nas dłoni, gdy nie było to mile widziane - powiedział Joahim Gauck.

W uroczystościach pogrzebowych Władysława Bartoszewskiego wzięli udział członkowie jego rodziny, przyjaciele i przedstawiciele władz. Wśród osób żegnających profesora byli: prezydent Bronisław Komorowski, premier Ewa Kopacz, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, prezydent Niemiec Joachim Gauck, marszałek Sejmu Radosław Sikorski, byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, ministrowie rzadu polskiego i przedstawiciele innych krajów. Oprócz polityków, dyplomatów oraz ludzi świata kultury na uroczystościach zgromadziło się też wielu mieszkańców Warszawy.

Władysław Bartoszewski, pełnomocnik premiera ds. dialogu międzynarodowego, więzień Auschwitz, żołnierz AK, historyk, zmarł 24 kwietnia w wieku 93 lat.

PAP/ei/fbi/iwo

Czytaj także

Władysław Bartoszewski nie żyje. "O ważnych sprawach potrafił mówić bez pompatyczności"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:18
W piątek wieczorem w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski. W "Śniadaniu w Trójce" wspominali go Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Mariusz Błaszczak, Jerzy Wenderlich, Jarosław Kalinowski i Henryk Wujec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Władysława Bartoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 21:54
Żegnamy prof. Władysława Bartoszewskiego, człowieka, który odszedł, ale na zawsze pozostanie wzorem dla tysięcy Polaków.
rozwiń zwiń