X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miasto paradoksów. Trójka z wizytą w Seulu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 17:45
- Najpopularniejsze mieszkania dla 4-osobowej rodziny mają tu między 20 a 30 metrów kwadratowych, a czytałem ostatnio, że najbardziej pożądane są teraz mieszkania od 10 do 15 metrów - mówi mieszkaniec Seulu w rozmowie z Łukaszem Karustą.
Audio
  • Kilka podstawowych informacji o Seulu (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak mieszkają Koreańczycy? (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Przegląd prasy i koreańskich... przesądów (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Jak ważne są w Seulu gry komputerowe? (Do południa/Trójka)
  • Korea Południowa - potęga gospodarcza (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Jak Koreańczycy spędzają czas wolny (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
  • Koreańskie śniadanie (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Mieszkanki Seulu, stolicy Korei Południowej
Mieszkanki Seulu, stolicy Korei PołudniowejFoto: Łukasz Karusta

24 października Trójka gości w stolicy Korei Południowej. Jak się tu żyje? Sprawdza to nasz reporter Łukasz Karusta, który w Seulu przygotował materiały m.in. o szalonym systemie edukacji, czyli o dzieciach uczących się po 16-18 godzin na dobę, a także o uzależnieniu od gier komputerowych i o tym, że są tam specjalne ligi, mistrzostwa i ludzie, którzy grają w gry non stop nawet przez kilkadziesiąt godzin.

Ciekawostką jest też to, że Europejczyk może zwiedzać miasto korzystając właściwie tylko z papierowej mapy. - Tu nie działają te wszystkie aplikacje telefoniczne z mapami, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Koreańczycy mają tylko swoje aplikacje, w swoim języku - mówi dziennikarz Trójki.

Codzienność Seulu z jednej strony warunkuje odwieczna zimna wojna z komunistyczną Koreą Północną (co ma wpływ na sytuację militarną tego kraju i życie jego mieszkańców), a z drugiej - tamtejsza gospodarka, która jest jedną z wiodących nie tylko w Azji, ale i na świecie.

Trójka nie pomija podczas swojej wizyty także drażliwych tematów. - Spotkałem się tu z uciekinierką z Korei Północnej, która opowiedziała o swoim życiu w tym kraju, o swojej drodze na południe i wreszcie o tym, jak trudno przystosować się do życia w zupełnie innym świecie - dodaje Łukasz Karusta.

Jego relacji w Programie 3 można było posłuchać w poniedziałek 24 października o godz. 6.20, 6.40 7.50, 10.20, 16.20, 17.20 i 17.42.

Wizyta Łukasza Karusty w Seulu inauguruje akcję "Trójka - jesteśmy połączeni" realizowaną przy współpracy z LOT-em. 17 października przewoźnik uruchomił bezpośrednie połączenie do Seulu. W ramach akcji w listopadzie Program 3 odwiedzi Tbilisi.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - ranek, Do południa , Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzą: Krystian HankePiotr Metz , Robert Kantereit
Autor:
Łukasz Karusta
Data emisji: 24.10.2016
Godzina emisji:
6.23, 6.39, 7.48, 10.17, 16.24, 17.20, 17.42

fbi/ei/mp


Czytaj także

Kirgistan - idealny dla wielbicieli plaż i gór

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 17:13
- Część tego pięknego kraju zajmuje jezioro Issyk-kul, drugie po jeziorze Titicaca najwyżej położone jezioro górskie na świecie. Leżymy sobie na plaży, widzimy jezioro, a nad nim lodowce - opowiada Wojciech Grzesiok, który zwiedził Kirgistan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto podróżować rodzinnie?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 15:58
- Lecimy do RPA, tam zaczynamy i będziemy się kierować na północ Afryki - opowiada rodzina podróżników, czyli Natalia, Maksymilian i Mariusz Tokarczykowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa Zelandia i stawy, jak paleta artysty

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 14:45
- Dobrą forma podróżowania po Nowej Zelandii jest dom na kółkach. Transport publiczny niestety nie będzie docierał zawsze tam, gdzie byśmy chcieli - opowiadał w Trójce podróżnik Zdzisław Preisner.
rozwiń zwiń