X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak Polaków ukształtowała ciągła walka o przetrwanie?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 10:00
– Milan Kundera twierdził, że mały naród to taki, którego istnienie może zostać w każdej chwili zakwestionowane i który o tym wie – mówił w ostatniej audycji z cyklu "My, Polacy" Michał Płociński. 
Audio
  • Czy ciągłe zrywy wpłynęły na naszą polskość? (My, Polacy/Trójka)
Obchody 108 rocznicy powstania listopadowego - Dzień Podchorążego w Warszawie
Obchody 108 rocznicy powstania listopadowego - "Dzień Podchorążego" w WarszawieFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Czy czujemy się takim narodem i dlatego byliśmy gotowi walczyć w każdej chwili? W jakim stopniu doświadczenie ciągłych zrywów, niepewności o własne przetrwanie i niepodległość, jest charakterystyczne dla naszego kraju? 

– Jak się prześledzi losy Polaków od powstania listopadowego do powstania II Rzeczypospolitej, to się okaże, że zrywy trwały nieustająco. Polaków w bardzo dużej mierze kształtowała ciągła walka i ciągłe ofiary. W dużej mierze jesteśmy zbudowani na ofiarach, na ich czczeniu, na oddawaniu hołdu – mówił Wacław Holewiński, pisarz i działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: My, Polacy
Prowadzi: Michał Płociński
Goście: Robert Kostro (historyk, publicysta, dyrektor Muzem Historii Polski), Wacław Holewiński (pisarz, działacz opozycji demokratycznej w PRL), Jerzy Haszczyński (dziennikarz, reporter, szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej")
Data emisji: 1.09.2019
Godzina emisji: 9.11

kr/gs

Czytaj także

Powstanie Warszawskie – Jan Ołdakowski opowiada o obchodach 75. rocznicy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2019 07:29
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego opowiedział nam o najważniejszych wydarzeniach towarzyszących 75. rocznicy zbrojnego zrywu w stolicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do Warszawy w przeddzień powstania

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 16:20
Z kronik wiemy, że 31 lipca 1944 roku był ciepłym, słonecznym dniem, jednym z takich, jakie mamy teraz. Jak wyglądała okupacyjna Warszawa w przeddzień wybuchu powstania? 
rozwiń zwiń